Simsid

Korduma Kippuvad Küsimused ehk KKK

Üldine

Miks mu mäng kokku jookseb?
Mäng on halva pildiga?
Mäng ei käivitu?
Mängus on seinad punased?

Siin võib olla mitu põhjust:

1) Kontrolli, kas su arvuti näitajad sobivad mängimiseks. Iga mängu karbi peal on ju kirjutatud, et enne mängu ostmist on vaja teada oma arvuti andmeid, ja vaadata, kas see mäng läheb selles arvutis käima. Simsimaal on iga mängu, iga lisapaki, iga eripaki juures kirjas nõuded arvutile. On olemas ka ingliskeelne internetileht, mis aitab. Mine aadressile www.systemrequirementslab.com/cyri Sellel lehel esimese punkti all vali rippmenüüst mäng, ehk vajuta -Select Product- ja nüüd avanenud aknast otsi välja kõigepealt näiteks The Sims 2 Pets ja siis vajuta sinisele nupule Can You Run It. Oota natuke ja nüüd ilmuvad kõik vajalikud näitajad, mida nõuab mäng (mustaga) ja mis on sinu arvutil (sinisega) Need oleks kasulik kopeerida omale kindlasse kohta, et teinekord teaksid. Kui nende juures on roheline PASS, siis sobib, kui aga punane FAIL, siis seda mängu ei saa sa oma arvutis mängida. Nii katseta läbi ka kõik lisapakid või eripakid (kui sul on) ja kui mõne lisapaki puhul on FAIL, siis seda lisapakki sa ei saa oma arvutiga mängida.

2) Kui sa ikkagi natuke mängida saad ja mäng jookseb kokku teatud aja tagant või on mängus graafika halb või on mängus muud vead, siis võib põhjus olla selles, et su arvuti näitajad on selle mängu jaoks minimaalsed, st arvuti vastab küll nõuetele, aga on piiri peal. Sel juhul pead lihtsalt leppima sellega, et sa natukegi mängida saad.

3) Paljud mängimise probleemid on seotud sinu arvuti võimalustega, eelkõige graafikakaardiga. Graafikakaartide ehk videokaartide probleeme ja nende lahendusi on kirjeldatud alati ka mängudega kaasas olevates tekstifailides. Kõige tavalisemaks soovituseks on videokaardi driverite uuendamine ehk siis uuendada tuleb neid programme, mille abil videokaart sinu arvutis töötab. Seda saab teha videokaardi tootja koduleheküljel.

4) Arvutis on korraga liiga palju programme avatud. Sulge teised programmid.

5) Arvuti on kaua aega puhastamata ja korrastamata. Selleks, et arvuti töötaks normaalselt ja kiiresti, tuleb arvutit vähemalt kord nädalas puhastada ja faile korrastada (disk cleanup ja defragment). Ava My Computer, nüüd mõne ketta (näiteks Localdisk C) peal klikkad hiire paremat klahvi, avanenud menüüs vali Properties, avanenud aknas klikka nuppu Disk Cleanup, oota, uues avanenud aknas klikka nimekirjas kõikide sõnade ette linnuke ja vajuta OK, oota ja ongi tehtud Arvuti puhastus.
Nüüd on vaja veel faile korrastada, selleks otsi taas üles aken Properties (ava My Computer, mõne ketta (näiteks Localdisk C) peal klikkad hiire paremat klahvi, avanenud menüüs vali Properties), akna üleval ääres klikka nuppu Tools, nüüd avanenud aknas klikka nuppu Defragment Now ja uues avanenud aknas klikka veel kord Defragment. Nüüd tuleb oodata päris pikalt. Soovitan defragmentimise jätta selleks ajaks, kui sa tegeled muuga ja arvutit ei kasuta.
Ja kõike seda tuleb teha ka teistele ketastele, kui sul on neid.
Täpsemalt ja põhjalikumalt saad arvuti puhastamisest ja kiiremakstegemiseks lugeda siin

6) Oled tõmmanud midagi, mis mängu hulluks ajab või oled tõmmanud mängule liiga palju asju. Tõsta tõmmatud asjade kaust ajutiselt mujale ja kui nüüd mäng töötab, siis oligi asi tõmmatud asjades.

Palun saada mulle Sims mänge

Simsimaa veeb ei tegele piraatlusega ja ei saada kellelegi ei tasuta ega raha eest ühtegi mängu. Kõik The Sims mängudesse puutuv info on üleval Simsimaa lehekülgedel.

Kust internetist saab tõmmata Sims mänge?

Olen tõesti kuulnud, et internetis on kohti, kust saab tõmmata tasuta igasuguseid mänge ja programme, kuid olen ka kuulnud, et need on vigased ja ei lähe tööle või toovad su arvutisse mõne viiruse. Igatahes mina sellega ei tegele ja seetõttu ei tea internetis neid kohti.
NB! Simsimaa lehelt EI SAA tõmmata ega installida The Sims mänge või lisapakke! Sul peab olema CD või DVD plaadid, millelt installid mängu oma arvutisse ja edaspidi mängid kasutades plaati. Simsimaalt saad tõmmata sellise faili, mille abil saad mängida ilma plaadita.

Kust saab osta The Sims mänge?

Kaubanduskeskustest, arvuti- või koduelektroonikapoodidest või ka internetist. Näiteks Selver, arvutipood Enter, koduelektroonikapood +/- Elektroonika või internetipoed.

The Sims 3

Kuidas ma tean, milline on minu The Sims 3 mängu versioon?

Vaata õpetust siit

Kuidas tõmmata asju, et need The Sims 3 mängus oleksid?

Vaata õpetust siit

Kuidas mängida The Sims 3 teise simsiga/perega nii, et mu eelmine pere alles jääks?

Vaata õpetust siit

Kuidas mängida The Sims 3 ilma plaadita?

Vaata õpetust siit

Miks ei saa The Sims 3-s luua mitut simsi?

Saab ikka, loe täpsemalt siit!

Miks The Sims 3-s ei saa linna elu peatada? miks ei tööta kõige kiirem kiirus?

See on mängu viga, selleks on vaja tõmmata parandus, selle saad siit.

The Sims 2

Kas The Sims 2 töötab ka windows vista peal?

Jah, töötab küll ja kõik lisa- ja eripakid töötavad ka.

The Sims 2 H&M eripaki küsimus: KUS ON MOELAVA, KUIDAS TEHA MOESHOWD?

Valmis moelava ei ole, kuidas lava ehitada ja showd teha, vaata siit!

The Sims 2 küsimus: KUIDAS RIIETADA BEEBIT?

See on üks mängu vigadest, mille saab parandada, kui tõmbad "Sims 2 Update", seda saab tõmmata ka Simsimaalt siit.

The Sims 2 küsimus: KUIDAS HELIKOPTER MÄNGU TULEB?

Sims peab karjääris tõusma ametiredelil tippu, seal tulebki simsile järele helikopter. (Bon Voyage lisas saad helikopteriga sõita, kui tellid reisijuhilt reisi; Apartment Life lisas saab sims omada helikopterit)

The Sims 2 küsimus: MIKS TÕMMATUD ASJAD MÄNGU EI TULE?

Siin on mitu võimalust.
1) Kõigepealt kontrolli, kas sa oled teinud kõik nii nagu Tõmbamise õpetuses kirjas on.
2) Järgnevalt käivita mäng, enne mängimise alustamist tuleb ette kast, kus küsitakse, kas tõmmatud asjad lubada mängu:

Praegu on tõmmatud asjad blokeeritud (Custom objects are currently disabled). Klikka ristike kasti, mille taga on kiri Enable Custom Content, klikka OK ja välju mängust. Nüüd käivita mäng uuesti. Peale laadimist tuleb ette selline kast:

Nüüd on tõmmatud asjad lubatud (Custom objects are currently enabled). Klikka OK ja saad tõmmatud asjadega mängima hakata.
NB! Pärast uue lisa- või eripaki installimist tuleb ülalkirjeldatud protseduur uuesti läbi teha!
3) Igal asjal mis sa tõmbad, peab olema ðabloon (mesh). Selle saab mõnikord eraldi tõmmata, aga mõnikord on see juba koos selle asjaga, mida sa tõmbad.
4) Põhjus võib olla see, et mõni asi on mõeldud sellise lisapaki jaoks, mida sul ei ole.
5) Põhjus võib olla ka, et tõmmatud asjad on lihtsalt vigased.

The Sims 2 küsimus: KUIDAS NÄHA NAABRITE MAJU?

NB! Naabrite maju saab näha alles alates Nightlife lisapakist!
Kui sul on Nightlife (või hiljem ilmunud) lisa ja ikka ei näe naabrite maju, siis oleneb see sinu arvuti võimsusest. Klikka mängus seadete reþiimi nupule (nupp, mille peal on kolm punkti). Nüüd klikka hammasrataste peale. Avaneb sinine aken, kus on erinevaid valikuid on-off nuppudega. Heledamas sinises osas on kiri Lot View Options. Siin saad krundi vaateid reguleerida. Et näeksid naabrite maju, peab nupp Neighbors olema On ja View Distance Medium või Large või Extra Large. Kui sa ei saa neid nuppe klikata, siis su arvuti on liiga nõrk, et naabrite maju näidata. Kui sul pole neid nuppe, siis pole sul lisapakke!

The Sims 2 küsimus: KUIDAS TEHA UUSI RIIDEID; MÖÖBLIT; KOSMEETIKAT; SOENGUID JNE?

Simse, riideid, soenguid, kosmeetikat saab teha Bodyshopis, mis tuleb The Sims 2 mänguga kaasa, lähemalt siit, mööbli tegemine on keerulisem, ingliskeelsed programmid ja õpetused on siin.

 

Simsimaa veeb annab ainsana Eestis ja eesti keeles täieliku ülevaate The Sims seeria mängudest ja nende lisadest, infot, nippe, koode ning veel palju muud The Sims seeria mängude kohta.
Simsimaa ® 2004 - 2024
Vaata ka: Pistik.net | Ralliportaal.ee | Vormel-1.ee | Motokross Online | WordPressi uudised ja õpetused | EYTK