Lehel on kaasa aidanud Kiisujamiisu

Nagu näha, on ilmunud kolm simsijuttude mängu.

Tegemist on täiesti iseseisvate mängudega, nende mängimiseks pole vaja tavalist The Sims 2-te ega eri- või lisapakke, samuti ei saa neile liita ühtegi eri- ega lisapakki.

Mängud sarnanevad The Sims 2-le, simsid peavad ikkagi elama oma tavalist elu, õhtul magama minema, hommikul ärkama, vahepeal sööma ja vetsus käima jne.

Nüüd aga tuleb lisaks täita eriülesandeid, millest hakkabki lugu ehk jutt arenema. Lugu algab ja lõpeb. Kogu lugu ei pea korraga ära mängima, vahepeal saab selle salvestada.

Eraldi mängu väljaandmine täidab mitut eesmärki, tootja rõhutab, et see mäng on sülearvuti jaoks parem, mängijate jaoks on vast tähtsam see, et selgitusi on tunduvalt rohkem ja nii mõnigi mängija avastab Simsijuttude kaudu ka Sims2 põhimängu.

Lisaks on Simsijutumänge pisut lihtsam mängida. Näiteks:Kui simsil on vaja mõnda vajadust täita, näiteks on tal nälg, siis ei pea mängija mööda ekraani otsima külmikut ja selle peale klikkama - piisab kui klikata klaviatuuril tähte H. Samamoodi kehtivad tähed vajaduste jaoks järgmise tabeli järgi:

VajadusInglise keelesTäheklahvMida sims teeb
NälgHungerHSims teeb omale söögi
ÜmbruskondEnvironmentKSims hakkab koristama
SuhtlusSocialLSims otsib lähima võimaluse teise simsiga suhtlemiseks
PuhtusHygieneYSims läheb duši alla või vanni
VetsuhädaBladderBSims läheb vetsu
LõbuFunFSims hakkab oma meelt lahutama
EnergiaEnergyRSims läheb voodisse magama
MugavusComfortMSims otsib koha puhkamiseks

Seda tabelit pole vaja pähe õppida, ega välja printida, sest need tähed on mängus iga vajaduse taga sulgudes kogu aeg näha.

Simsimaa veeb annab ainsana Eestis ja eesti keeles täieliku ülevaate The Sims seeria mängudest ja nende lisadest, infot, nippe, koode ning veel palju muud The Sims seeria mängude kohta. Kõik siin leheküljel avaldatud materjalid on vabad kopeerimiseks ja kasutamiseks, sest sa teed seda nagunii.