The Sims 3


The Sims 3 on uus mäng simsimängude sarjas. Võrreldes eelnevatega (The Sims ja The Sims 2) on olulised viis suurt uuendust/muutust:

Avatud naabruskond: Ei mingit erinevate ekraanide laadimist, keri lihtsalt hiirerullikuga terve linna vaatelt ühele simsile, siis tagasi ja teisele simsile jne. Ühtlasi tähendab see, et kogu see avatud ühiskond elab korraga ühel ajal - kui juhid ühte peret, elavad teised samal ajal oma elu edasi. The Sims 3 ainus linn on Sunset Valley, lähemalt siit.

Simsi loomine: Terve eraldi mäng mängus - simsi loomisel on nii palju võimalusi, et ühe simsi loomine võib võtta tunde. Kujundada saad oma simsi pisemaid detaile, nahatoonid pole fikseeritud nelja pruuni tooniga, vaid saab valida sobivaima tooni valgest mustani, samuti on arvestatud nahatoonide juures erilisi toone (roheline, sinine jms) ning loomulikult on olemas palju elevust tekitanud kehakuju valikud. Simsi loomisest loe edasi siit.

Iseloomutunnused: Siiani toiminud kaheksa iseloomujoone punktiskaala asemel kujundavad simside iseloomu nüüd tunnused, millega saavad simsid olla väga erinevad. Mida rohkem tunnuseid simsile valid, seda keerulisem iseloom ja käitumine tal on, iseloomutunnuste arv suureneb vanusega. Igal iseloomutunnusel on üks või mõni tegevus, mida pole kellelgi teisel. Simsi iseloomutunnused mõjutavad kogu tema elu - käitumist, jõudu, tuju, eesmärke, suhteid, tervist, ehk seda mida ta saab või ei saa, tahab või ei taha teha. Iseloomutunnused on lahti seletatud siin.

Stiili loomine: Enam ei pea tõmbama erinevate värvidega sarnaseid asju, oluline on vaid põhikuju. Iga asja mängus saab värvida/toonida/kujundada mustritega. Saadaval on kõik vikerkaarevärvid ja toonid ja pooltoonid ning mustreid saad ise luua. Kui oled ühe asja kujundanud nii nagu tahtsid ja soovid sama värvi/mustrit kasutada ka teiste asjade peal, saad lihtsalt selle salvestada ja kasutada kõikjal kus soovid. Ka simside riideid saab kujundada oma maitse järgi nagu asjugi, kataloogist saab valida vaid riideeseme lõike või kuju ja värvi/mustri. Stiililoojast veel siin.

Video tegemine: Kuna mängijatele meeldivad simsilood video stiilis, on lisatud võimalused teha ja muuta videosid, mida saab teha uuel avataval netileheküljel Sims 3 exchange. Lähemalt videode monteerimisest internetis loe siin.

Kui sa pole kunagi varem mänginud simsimänge, on tark uurida Simsimaa nippide lehte ja alustada siit. Mängijad, kes teavad ja on mänginud eelmisi simsimänge (The Sims ja The Sims 2), ei pea The Sims 3 mängimiseks midagi erilist juurde õppima, sest muus ja suuremas osas on uue põlvkonna Sims sarnane eelmistega. Küll ilmub mängus väga palju selgitavaid, juhtivaid ja valikutegemiseks infoaknaid, nii et vaja oleks osata seda keelt, milles mäng on installitud - meil tavaliselt inglise keel.

 

 

Simsimaa veeb annab ainsana Eestis ja eesti keeles täieliku ülevaate The Sims seeria mängudest ja nende lisadest, infot, nippe, koode ning veel palju muud The Sims seeria mängude kohta. Kõik siin leheküljel avaldatud materjalid on vabad kopeerimiseks ja kasutamiseks, sest sa teed seda nagunii.