Lehel on kaasa aidanud Theman.

The Sims 2 on täiesti uus mäng, mis ei põhine eelmistel (The Sims) lisadel. Mängul on väga kiidetud 3D mootor.

Mängu algul on juba valida kolme erineva naabruskonna vahel, kus iga-ühes toimub erinev elu ja on erinevad tegelased. Lisaks saad sa ise teha omale enda naabruskonna.

Simse luues saab muuta nende näo kuju, juuste ja ripsmete värvi, make-up'i ja palju muud. Simsid vananevad, neid saab kasvatada imikust kuni simsi surmani. Laste iseloom ja välimus on võetud nende vanematelt. Võivad sündida ka kaksikud.

Aknaid ja uksi saab panna ka viltustele seintele. Maja saab olla 5 korruseline ja keldriga. Külmkapp tühjeneb ja kui see on tühi, tuleb minna osta poest toitu juurde, või siis tellida. Saab elada lihtsalt koos kui ka abielus.

Linnas saab poodidest osta omale uusi riideid, mida saab iga kell vahetada. Oma tegemisi saab pildistada ja ka filmida. Mängus saab osta ka omale elueliksiir, mida tarbides elad kauem. On olemas ka masin, millega saab kõik vajadused täiesti täis, kuid kui simsi elutahe on halvem, siis võib masin hakata vastupidi tööle.

Arvutimäng The Sims 2 ilmus 14.septembril 2004.aastal. Edasi ilmusid lisapakid ja eripakid, samuti paisati aeg-ajalt müüki põhimäng koos mõne boonusega. Viimasena ilmus 05.novembril 2008.aastal Mõisa ja Aia eripakk. Millal millised pakid ilmusid, näed siin.

Selleks, et mängida mõnda (või mitut või kõiki) lisa/eripakki, peab sul olema põhimäng The Sims 2. Igal lisa/eripakil on omad erinevad asjad ja uuendused, mis mäng juurde saab. Kui soovid põhimängule juurde installida mõnda lisa- või eripakki, tutvu kõigepealt, milliseid näitajaid see su arvutilt nõuab, sest need võivad olla erinevad põhimängu nõudmistest, see tähendab, et The Sims 2 põhimäng võib su arvutis ilusti mängida, kuid mõnda lisa- või eripakki su arvuti enam mängida ei võimalda, vaata nõudeid arvutile siin. Kui oled mängule juurde installinud mõne lisa/eripaki, siis pead mängima hakkama viimasena installitud lisa/eripaki käivitusfailist. Põhimängule võib juurde installida kõik ilmunud lisa- ja eripakid.

Pärast põhimängu ja ka pärast lisa/eripakkide ilmumist avastati nendes ka erineval hulgal vigu (näiteks põhimängus ei saanud beebit riietada), mida saab eemaldada vastava paranduse (patch) tõmbamisel ja installimisel. Kõiki parandusi saad tõmmata ka Simsimaalt siit.

Simsimaal näed iga lisa/eripaki kohta selle ülevaadet, pilte, nippe, koode ja nõudeid arvutile, lisa/eripakke näed siin. Kui sa ei viitsi mängima hakates iga kord plaati arvutisse sisestada, saad Simsimaalt tõmmata ka ilma plaadita mängimise faili, selle saad siit.

 

Simsimaa veeb annab ainsana Eestis ja eesti keeles täieliku ülevaate The Sims seeria mängudest ja nende lisadest, infot, nippe, koode ning veel palju muud The Sims seeria mängude kohta. Kõik siin leheküljel avaldatud materjalid on vabad kopeerimiseks ja kasutamiseks, sest sa teed seda nagunii.