Lehel on kaasa aidanud Eero

The Sims:

Võimalused:
» Loo elanikud (simsid)
» Ehita ja sisusta majad
» Juhi simsipere elu
» 10 karjäärivõimalust
» Palju erinevaid suhtlemisvõimalusi
» Rohkem kui 150 objekti
» ja palju muud.
 

Arvutimäng The Sims tuli poelettidele veebruaris 2000 ja võitis kiiresti mängurite südamed ning oli pikka aega mängude edetabelite tipus. Aastatel 2000 ja 2001 oli see enimmüüdud mäng ning nüüdseks kõikide aegade enimmüüdud mäng. Tõlgitud 16 erinevasse keelde, välja on lastud seitse täiendust, samuti telekamänguversioone ja netimäng.

Mängus juhid sa endaloodud perekonna elu, otsustad, millise tööga nad oma karjääri tippu lähevad, kes on nende sõbrad, kuidas kulgeb nende armuelu ning mida nad oskavad ja millest mõtlevad.

Mängus on mitu tasandit. Alustada võid mängusolevate peredega või luua ise pereliikmed. Alguses pead aega ja raha kokku hoidma, alustamiseks antakse rahasumma 20 000 §, millega pead ehitama maja ja ostma sinna vajalikud igapäevaasjad, mille abil sinuloodud pereliikmed saavad elu alustada. Võimalus on kolida juba valmis majja. Aja jooksul on võimalus juurdetulnud rahaga ehitada suurem maja või kolida luksuslikumale krundile, kulutada raha rohkem lõbustavatele asjadele, soetada rohkem sõpru, kasvatada oma oskusi.

Mängija peamine tegevus on noole viimine mõne asja juurde ja sellel klikkamine. Näiteks klikka ajalehele ja ilmub menüü, kus saad valida, kas sinu sims hakkab ajalehte lugema, otsib sealt omale töö või viskab ajalehe prügikasti. Simsi tegevus sõltub tema tujudest ja oskustest (neid näed all tööriistaribal). Näiteks kui sims hakkab halva tuju ja ilma kokandusalaste oskusteta süüa tegema, võib pliit põlema minna.

Et edasi elada, peab sims pidevalt oma tujusid rahuldama, oskusi arendama, huvisid laiendama, sõprussuhteid looma ja neid hoidma või edasi armusuhteks arendama, raha teenima, kusjuures kõik on omavahel seotud. Näiteks selleks, et rohkem raha teenida, pead mõnda oma oskust veel mõne punkti võrra arendama.

Mängus on kolm peamist režiimi: elu-, ostu- ja ehitusrežiim. Elurežiimilt saab igal hetkel minna kahte teise, kus saad vastavalt rahakogusele oma maja kujundada või ümber ehitada. Lisaks on kaamerarežiim, kus saad teha pilte oma perealbumi jaoks ning valikurežiim, kus saad mängu salvestada, minna naabruskonna ekraanile, mängust välja või seadistada mängu.

The Sims on kasutajasõbralik, esimesi kordi mängides õpetatakse vastavate tekstide abil mängu käigus päris palju asju selgeks, niisiis ei tasu kohe klikata ESC, et abitekstid välja lülitada.

The Sims tunnusmuusika:The Sims treilervideo:

 

 

 

Simsimaa veeb annab ainsana Eestis ja eesti keeles täieliku ülevaate The Sims seeria mängudest ja nende lisadest, infot, nippe, koode ning veel palju muud The Sims seeria mängude kohta. Kõik siin leheküljel avaldatud materjalid on vabad kopeerimiseks ja kasutamiseks, sest sa teed seda nagunii.