The Sims 4 simside sööginipid:
| Söömine | Toidud | Söögikohad | Toiduvalmistamine | Kokatöö | Joogid |

Joogid: | Kodujoogid | Baarijoogid | Teejoogid | Kohvijoogid | Purskkaevujoogid | Joogisegamine |

Jooke pole mängus nii palju kui sööke, joogid ei täida ka eriti kõhtu, samuti on joomine söömisest täiesti eraldi tegevus, kuid neid tegevusi saab teha koos. Seega jookide tarbimine pole simsile hädavajalik tegevus, joogid annavad pigem joojale erinevaid emotsioone. Enamuse jookide valmistamisel tuleb pisut maksta. Jooke saab sims juua koos enamuste teiste tegevustega, samuti koos simside suhtlemisega.

Põhimängus on kokku 40 erinevat jooki, "Läbi kogu öö" digiboonus Läbi kogu öö digitaalne boonusasi (Up All Night Digital Content) toob juurde 5 jooki, Mängupakk "Outdoor Retreat" mängupakk Kodust Välja toob 2 jooki, Eripakk "Luxury Party Stuff" eripakk Luksuspidu toob 4 jooki , Mängupakk "Spa Day" mängupakk Spaapäev toob juurde 2 jooki, Lisapakk "Get Together" lisapakk Get Together toob juurde 13 jooki, Mängupakk "Dine Out" mängupakk Söö väljas toob 8 jooki, Eripakk "Backyard Stuff" eripakk Tagahoov toob 3 jooki, Eripakk "Vitage Glamour Stuff" eripakk Retroglamuur toob 5 jooki, Mängupakk "Vampires" mängupakk Vampiirid toob 5 jooki , Lisapakk "Cats & Dogs" lisapakk Cats & Dogs toob 1 joogi, Mängupakk "Jungle Adventure" mängupakk Džungliseiklus toob 4 jooki ja kokku on mängus 92 jooki.

Tavalises simsi kodus on väga vähe jooke, neid saab külmkapist ning mõnest teisest köögimasinast. Valmistatud või näiteks külmkapist välja võetud jook seisab värskena 10 tundi, siis läheb see halvaks.

Külmkapist saab: Piim
(Milk)
Apelsinimahl
(Orange Juice)
Mängupakk "Outdoor Retreat" Mängupakk Kodust Välja
toob külmkasti ja sellest saab:
Piim
(Milk)
Mahl
(Juice)
Vesi
(Water)
 

Need joogid on tasuta ning need annavad joojale +1 õnneliku emotsiooni. Kõiki ülejäänud mängusolevaid jooke peab eraldi valmistama ja see maksab. Kohvimasinaga saab valmistada kohvi ning teemasinaga saab teha teed. Kui kohvi on põhimängus vaid ühte sorti, siis teed on juba kuut erinevat sorti. Lisapakk "Get Together" Lisapakk Get Together toob täiendust ka kohvijookidele. Kohvist loe lähemalt siin ja teejookidest siin.

Ka baarileti saab sims omale koju osta, sellega saab teha baarijooke ja ühtlasi arendab see joogisegamisoskust, baarijoogid on ka põhilised joogid ühiskondlikes meelelahutuskohtades, nagu baar, salong, ööklubi. Baarijookidest loe lähemalt siin, joogisegamisoskusest siin.

Mängupakk "Dine Out" Mängupakk Söö väljas toob mängu restoranid (lähemalt siin), kus saab menüüsse lisada kõiki mängusolevaid jooke, kuid lisaks toob mängupakk juurde kolm sellist jooki, mida saab tellida ainult restoranis:

Red Nectar Blend White Nectar Blend Monte Vista Reserve Renoit
Hind: 5 § Hind: 5 § Hind: 45 §

Eripakk "Luxury Party Stuff" Eripakk Luksuspidu toob mängu lustipurskkaevu, kus saab samuti erinevaid magusaid jooke, lähemalt loe siin.

Mängupakk "Spa Day" Mängupakk Spaapäev toob mängu joogikandiku (Luxe Drink Tray), mille saab osta 105 § eest ehitusrežiimis tegevuste ja oskuste (Activities and Skills) kategooriast. Tühjale kandikule klikates saab kandikule 90 § eest osta kuus kihiseva puuviljamahlaga (Fizzy Fruity Drink) klaasi. See jook annab joojale +1 õnneliku emotsiooni ning kui simsil on stressiga seotud emotsioone, eemaldab need.
Eripakk "Backyard Stuff" Eripakk Tagahoov toob mängu veel ühe joogikandiku, mille saab ehitusrežiimist 165 Simoleoni eest. Kandikule klikates on valikus kolm eri hinnaga jooki:
Limonaad (Lemonade) Hind 56 § Tsitrusesõõm (Citrus Swig)
Hind 95 §
Jäätee (Iced Tea)
Hind 144 §

Selle hinna eest täitub kandik mõne klaasi ja kannuga vastava joogiga. Kannust saab valada kokku 12 klaasitäit. Korraga on kannus vaid ühte sorti jook, kui tahad teist sorti, siis pead kannu tühjendama ja siis ostma uue joogi.
Neid jooke baarides valmistada ei saa, kuid kandikult saab joogiga klaase tõsta kuhu iganes ja nii rikastada ka baaride joogivalikut.

Eripakk "Vitage Glamour Stuff" Eripakk Retroglamuur toob mängu gloobusbaari, mille saab osturežiimist 310 § eest. Gloobusbaarist saab sims viite jooki:

Nr Nimi Kandik Jook Joogisegamis
oskuse aste
Ühe joogi
hind
Kandiku
hind
1 Bacciform Firkin 0 13 § 33 §
2 Old Yorkfield Classic 16 0 17 § 42 §
3 Simadder Cherry Sap 0 20 § 50 §
4 Black Fern 5 36 § 90 §
5 McDillan’s Single Nect 8 42 § 105 §

 

Kas tead veel midagi selles teemas või oled siin lehel leidnud vigu?
Saada aadressile simsimaa@hot.ee ja oledki saanud Simsimaa abiliseks!

 

Simsimaa veeb jagab ainsana Eestis ja eesti keeles infot, nippe, koode ning veel palju muud simsimängudest ja nende lisadest. Kõik siin leheküljel avaldatud materjalid on vabad kopeerimiseks ja kasutamiseks, sest sa teed seda nagunii.