The Sims 4 mängupaki Söö väljas nipid:
| info | väljas söömine | restoranikrunt | uued söögid-joogid | eksperimentaalne köök | kogumine | restoranid |
koodid |

Väljas söömine

Kui su simsi linnas on restoran (restoranikrundist loe siin), saab su sims üksi, kogu perega või ka sõpradega sinna sööma minna. Restoranis on palju erinevaid valikuid ja võimalusi, mis teeb su simside restoranis einestamise ja olemise võimalikult mugavaks ja kõigile meelepäraseks.

Restorani jõudnud, on mitu võimalust. Võib minna vastuvõtulauda, mis tavaliselt on kohe välisukse juures ja seal ootab juba restorani töötaja võõrustaja (Host), kellele klikates vali Restaurant... ja edasi Küsi lauda (Request Table). Sama valiku saab teha otse vastuvõtulauale klikates. Võõrustaja juhatab su simsid ühte suvalisse lauda, kuhu mahuvad kõik su simsid ära. Või kui tahad mõnda kindlat lauda, siis tuleb sellele lauale klikates valida samuti Küsi lauda (Request Table) ja võõrustaja juhatabki su simsi(d) sellesse lauda.

Kui alguses oled lauda küsinud võõrustajalt ja ta on su simsid juhatanud sellisesse lauda, mis sulle mingil põhjusel ei sobi, saab sellele samale lauale klikates loobuda sellest lauast (Give Up) ja küsida uut lauda (Request Table).

Kui laud lõpuks sobib kõikidele su simsidele, istuvad nad laua taha ja löövad menüüd lahti. Niisama kelnerit oodata siiski ei maksa, ise peab toitu tellima (Order for Table), mida saab valida oma simside lauale klikates. Selle valiku saab teha ka mõnele kelnerile klikates restorani (Restaurant) suhtluskategoorias.

Nüüd avaneb ka mängija ees menüü, kus saab valida erinevate jookide ja toitude vahel. Kuigi toidud on menüüs pandud kategooriatesse nagu eelroad (Appetizers), pearoad (Main Course) ja magustoidud (Dessert), saab korraga ühele simsile tellida ühe joogi ja ühe toidu. Aga kui üks toit söödud, saab lauale klikates tellida jälle uue toidu jne ja nii saabki kõik toidukorrad ära süüa.

Söögilauale klikates on veel uusi valikuid.

Näiteks saab toidu ootamise ajal Joonistada taldrikualusele (Draw on Placemat). See on mõeldud eelkõige lastele kuid seda saavad teha ka täiskasvanud. Joonistamine arendab lastel loovust ja täiskasvanutele maalimisoskust. Ja täisjoonistatud taldrikualuse saab sims kaasa võtta ja koju seinale riputada.

Kui mõnel simsil su seltskonnast on sünnipäev, saab ka seda tähistada, kui valid söögilauale klikates Too välja tort (Bring Out Cake). Kuid tordi väljatoomist saab tegelikult valida igal ajal, ka siis, kui kellelgi sünnipäeva pole. Nii saab tähistada seltskonnaga söögikohas ükskõik millist tähtpäeva.

Valikus on 6 torti ja nagu ikka, saab neile peale panna sünnipäevaküünlaid või pulmakaunistuse.

Vahepeal võib oma simsidele tellida taas uusi jooke ja sööke.

Kui oled tellinud uusi eksperimentaalseid toite (millised need on, vaata siin) ja need on lauale toodud, saad nendest teha oma telefoniga pilte. Selleks tuleb eraldi klikata laual olevale toidule ja ja valima Tee pilti eksperimentaalsest toidust (Take Photo of Experimental Food). Valmisrestoranidest pakub eksperimentaalset kööki Chez Llama, kuid sa võid ehitada uue restorani, mis pakub kõiki eksperimentaalseid toite, restorani ehitamisest loe lähemalt siin.

Eksperimentaalsest toidust pildi tegemine arendab simsil gurmaanluseoskust. Tehtud pilte saab sims jagada simsimaailma suhtlusvõrgustikus nimega Simstagram ning need pildid on ühtlasi uued kogutavad asjad, lähemalt loe siin.

Uued toidud toovad ka uued tujukaardid.

Eksperimentaalsed toidud on niivõrd erinevad tavalistest toitudest, et ka simsid võtavad neid vastu erinevalt, mõnele maitseb ja teisele mitte. Muidugi on oma osa ka toidu kvaliteedil. Seega võib sims saada restoranis toitude söömisest nii hea kui halva tujukaardi.

Ning kõrvuti istuv armunud paar saab restoranis laua taga diivanil istudes üksteist toita (Feed a Bite), vastav valik on simsile klikates romantilises suhtluskategoorias.

Igasugustest tegvustest ja ka söömisest saavad su simsid restoranis erinevaid tujukaarte, mis enamuses on positiivsed kuid mitte alati. Kui tahad oma simsiga väljendada oma tundeid restoranis viibimise kohta, saad seda teha, kui klikkad mõnele restoranitöötajale ja teed valiku restorani (Restaurant) suhtluskategoorias. Nüüd saab valida, kas palud edastada kiituse kokale (Ask to Deliver Compliment to Chef) või palud edastada solvangu kokale (Ask to Deliver Insult to Chef).

Viimase valiku võid teha siis, kui su sims saab toidumürgituse.

Nimelt pole ka restoranis kõik toidud ühtviisi head ja mõnikord võib juhtuda, et su sims saab restoranis söömisest Toidumürgituse (Food Poisoned) tujukaardi, mis viib tuju alla mõneks tunniks. Lisaks jookseb sims tihti vannituppa oksendama. Oma telefonis saab sims valida Kanna ette toidumürgitusest (Report Food Poisoning) ja helistada restorani ning restoran hüvitab selle söögi hinna kui õnnetusjuhtumi.

Õnneks toidumürgitus simsi ei tapa. Pärast seda tujukaarti ilmub 24 tunniks uus tujukaart Toidumürgitus üle elatud (Survived Food Poisoning), mis tõstab tuju. Samuti saab su sims siis teistega suheldes hoobelda (Brag), et ta elas üle toidumürgituse.

Kogu aeg on võimalik oma simsidele ikka tellida uusi sööke ja teha teisi tegevusi.

Kui su simsid on söögikohas ja tellinud juba laua, siis veedavad nad seal aega ka niisama, tellid neile sööke või ei. Kui seadetes on simside vaba tahe sees, siis võivad su simsid ka ise igasuguseid tegevusi teha, nagu teiste külastajatega suhtlemine ja WC külastamine. Kuid nad on endiselt söögikohas ja sealt ära ise nad ei lähe. Kui soovid, et su simsid nüüd lõpetavad söögikohas viibimise, tuleb nende söögilauale klikates valida
Lõpeta eine ja maksa arve (End Meal and Pay Bill) ning lisaks on sulgudes summa, mille peab siis kinni maksma.
Nüüd võivad su simsid tagasi koju minna.

 

Kas tead veel midagi selles teemas või oled siin lehel leidnud vigu?
Saada aadressile simsimaa@hot.ee ja oledki saanud Simsimaa abiliseks!

 

Simsimaa veeb jagab ainsana Eestis ja eesti keeles infot, nippe, koode ning veel palju muud simsimängudest ja nende lisadest. Kõik siin leheküljel avaldatud materjalid on vabad kopeerimiseks ja kasutamiseks, sest sa teed seda nagunii.