2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004


Simsimaa ajalugu: aasta 2017

24.detsember 2017

Pühadeks on ilmunud selle aasta viimane mänguvärskendus, mis lisaks parandustele tõi veel uusi asju pühadepakki, seekord siis traditsioonilisi jõuluasju. Värskendusest nr.60 loe lähemalt siin ja uusi pühadeasju näed siin.

Ning tervel pikal pühadeperioodil kuni 5.jaanuarini on Originis suured soodustused. Näiteks komplektpaki, kus on The Sims 4 põhimäng ja Koerte-kasside lisapakk, saab kätte 39,99 euroga, see tähendab, et lisapakiga koos saad kaasa täiesti tasuta põhimängu. Kuni kahekordseid soodustusi on teisigi. Vali välja ideaalne kingitus simsisõbrale siin.

Simsimaa abiline Bella saatis jutu, mida saab lugeda siin.

Simsimaa abiline Viivika saatis koodiga nipi, mida saab vaadata siin.

Rahulikku jõuluaega ja kärarikast aastavahetust!

23.november 2017

Musta reede puhul on Originis kuni 28.novembrini suured soodustused, kus simsimänge saab poole odavamalt, vaata siin.

Mänguvärskendusi on vahepeal ilmunud lausa kolm tükki. Enne loomade lisapakki ilmus gigantne uuendus järjenumbriga 57, mis tõi uued katused, uued muusikapalad, uuendatud koodid, suurenenud simside limiidi ja palju muud, lisaks muidugi tonnide viisi parandusi, lähemalt vaata siin. Ning pärast seda ilmusid veel värskendused, mis parandasid selle suure värskenduse poolt mängu toodud uusi vigu, värskendusest nr.58 loe siin ja 59 on siin.

Kasside ja koerte lisapaki tõugude lehel on video, mis näitab kõiki tõuge, vaata siin. Ka videode lehel on uus video selle lisapaki ilmumise puhul, vaata siin.

05.november 2017

Kasside ja koerte lisapakki saab nüüd ette tellida veelgi soodsamalt. Kui sul pole veel The Sims 4 põhimängu, siis nüüd saad netipoest Origin tellida komplektpaki, kus on põhimäng koos kasside ja koerte lisapakiga kokku vaid 59,99 euroga, samas kui põhimängu ja lisapaki eraldi ostes maksad kokku ligi 90 eurot. Telli komplektpakk siit.

Kasside ja koerte lisapakile tuli taas uut infot, muuhulgas toob see lisapakk mängu paadid, linnud, toiduputkad, uued taimed ja uued kogutavad asjad, loe uut infot siin, samuti on juurde tulnud infot uue linna kohta, millest loe siin. Ning loomulikult on uusi pilte loomadest, mida näed siin, siin ja siin ning eraldi pildid on veel ka linnast, mida näed siin.

Kohe-kohe ilmub enne loomade lisapakki veel ka uus mänguvärskendus, millest on juba palju teada, loe lähemalt siin.

 

29.oktoober 2017

Kasside ja koerte lisapakile on tulnud nüüd rohkelt uut infot, mille järgi saaks juba mängida, aga peab veel paar nädalat kannatama: loomakliinikust ja loomaarstina töötamisest saad lugeda siin ning uuest linnast on pisut infot siin. Pildid on nüüd sorditud loomade järgi: kassisõprade leht on siin ja koerainimeste oma siin, nendel lehtedel on ka uusi pilte ning uusi pilte on veel ka siin, uued videod koertega mängimisest ja töötavast loomakliinikust on siin . Loomade lisapakk toob mängu 260 uut asja, nüüd saad kõiki asju näha siin ning loomakliinikus olevaid asju siin. Simsimaa abiline Kelli aitas tõlkida tõugude nimesid, mida tegelikult enamuses ei saagi eesti keelde tõlkida, vaid jäävadki ingliskeelseks, vaata loomatõuge siin.

Ja veel üks tõestus selle kohta, et mängutegijad ei taha enam fännidega avameelsed olla: viimati ilmunud mänguvärskenduse infos polnud juttu sellest, et sellega muudeti ära ka koodiga avatavate asjade otsimissõna. Kui varem sai need kätte sõnaga Debug, siis nüüd sõnaga Unknown. Koode vaata siin.

18.oktoober 2017

Pühadepakki ilmusid selle aasta uued asjad, nii vara selle tõttu, et need on mõeldud india valguspüha jaoks ja seda püha hakatakse tähistama juba 19.oktoobrist, vaata uusi pühadepaki asju siin. Pühadeasjad tõi mängu uus mänguvärskendus, mis parandas ka paar viga, lähemalt loe siin.

Ilmunud on ka kasside ja koerte lisapaki uus video, kus vastamisi lähevad kass ja pesukaru, vaata videod siin. Uusi pilte näed siin ja siin.

15.oktoober 2017

Ilmus palju uut infot ja pilte ja videosid kasside ja koerte lisapakist. Uus treilervideo ja pooleteise tunni pikkune video loomaloomisprogrammist on siin. Uute piltide hulgas on ka nummid pildid rebasekutsikast ja pesukarupojast, vaata pilte siin, siin ja siin. Ning palju uut ja huvitavat infot saad lugeda siin, loomade loomisest loe siin, loomatõugusid tuleb mängu üle 170, nende nimed on siin ning loomade tunnuseid vaata siin.

Origin lehel on käimas ja kestab kuni 17.oktoobrini Simsitondiale, mis tähendab taas soodsamaid hindu simsimängudele, vaata ja vali omale sobiv mäng välja siin.

Simsimaa abiline Laura teatas, et tema küsimise peale tekkis lootus, et lähima 4-6 kuu jooksul on The Sims 4 mängupakk Vampires müügil poodides, praegu saab seda mängupakki osta vaid internetist, kuid paljudel pole krediitkaarti.

07.oktoober 2017

Ilmus selle aasta viimane uudisvideo, mis midagi uut ei näidanud, lihtsalt kinnitas juba kõigile teada fakti, et ilmumas on koerte ja kasside lisapakk, vaata videot siin. See näitab vaid seda, et EA ei taha enam oma uudisvideotes kõike uut näidata, sest tegelikult on juba teada, et lisaks loomade lisapakile ilmub sel sügisel veel järgmist:
1) Alati on enne mõnda uut lisa ilmunud tasuta mängu-uuendus ja juba ammu on kinnitatud, et enne loomade lisapakki ilmuv uuendus toob kindlasti mängu uued katused.
2) The Sims 4 konsoolimängule ilmuvad 17.novembril uued lisad, korraga ilmuvad nii linnaelu lisapakk, vampiiride mängupakk ning retroglamuuri ja täiusliku terrassi eripakid.
3) Ning veel sel aastal peaks ilmuma ka nutitelefonide mäng The Sims Mobile, mis tegelikult on juba kättesaadav Brasiilias ja Hispaanias, kuid kinnitatud on, et see tuleb sel aastal ka ülejäänud maailmale.

Loomade lisapakist aga ilmus uus video, mida näed siin. Video kutsub loomasõpru saama teada, milline on nende lemmikloom. Kassisõprade ankeet on siin ja koerasõprade oma siin. Ja uusi pilte saad näha siin, siin ja siin.

Veel on juurde ilmunud simside söömisega seotud nipilehti, seekord siis toitude valmistamisest. Kokku saab toitude valmistamiseks sims õppida nelja oskust: tavalisest kokkamisest loe siin, gurmeetoitude valmistamise oskus on lahti selgitatud siin ja eraldi on ka joogisegamisoskus siin. Neljas toiduvalmistamisoskus tuleb lisapakiga Mine tööle, see on küpsetamine ja sellest loe lähemalt siin.

Simsimaa abiline Laura teatas, et ta tahtis saada Sims 2 mängu, aga kuna poodides ja ka internetis enam The Sims 2 põhimängu ja lisasid saada pole, pöördus ta otse mängutegija, firma Electronics Arts poole ja talle pakuti TASUTA The Sims 2 Ultimate Collection, mis sisaldab põhimängu ja kõiki lisasid. Loe lähemalt siin. Tauri saatis prohmaka, mida näeb siin.

28.september 2017

Kasside ja koerte lisapaki uusi pilte nummidest kassidest ja koertest vaata siin, loomaloomisprogrammi pilte näed siin ja mõned uued infokillud on siin.

Kas teadsid, et kõikide lisadega mängus on võimalik simsil valmistada ja süüa hetkel peaaegu 300 erinevat toitu!!!!??? Ning iga lisa toob uusi toite aina juurde. Kas ühel simsil on võimalik oma eluea jooksul kõiki toite valmistada ja maitsta? Ühe suure kategooria - toitude nipilehed on valmis saanud. Söömisest üldiselt loe siin ning kuna toite on nii palju, siis on ka need jaotatud väiksemateks rühmadeks - kokatoite näed siin, gurmeetoite siin, küpsetisi siin, lisaks on veel kiirsöögid siin, väljas tehtavad toidud siin, koogimasinaga tehtavad koogid siin, jäätised siin, õpitavad toidud siin ning eraldi leht on pühendatud surnud simse ellu äratavale ambroosiale siin.

13.september 2017

Ilmus uus mänguparandus järjenumbriga 55, mida võib nimetada lausa väikeseks eripakiks, sest see tõi nii palju uusi asju mängu ja lisaks parandas paljudele mängijatele pahameelt tekitanud Mudilaste eripakiga mängu ilmunud pallimere välisilmet, vaata pilte ja loe uuendusest lähemalt siin.

Kasside ja koerte lisapaki ilmumise uudise järel esitati mängutegijatele tonnide viisi küsimusi, millest enamiku vastuseks oli: lisainfot jagame hiljem! Siiski said mõned küsimused ka konkreetseid vastuseid, mis on kokku kogutud siia, uusi pilte saab näha siin ja siin.

Mudilaste eripaki nipileht on valmis ja tutvuda sellega saab siin. Valmis on ka varem ilmunud Bowlinguõhtu eripaki asjade leht, mida näed siin, ning nippide lehed: uuendusi vaata siin, bowlingust loe siin ja bowlingusaali ehitamisest siin.

26.august 2017

Ja kuuldused osutusid tõeseks - novembris ilmub lisapakk Kassid ja koerad. Sellest teatas EA euroopa mängumessil Gamescom, mis toimus Saksa linnas Kölnis 22-26.augustil 2017. Lisapaki tutvustust loe siin, pilte näed siin ja video on siin.

Ilmunud on eripakk Mudilased, mille uued videod on siin ning eripakiga mängu tulnud uued asjad ja riided mudilastele siin. Ning vahetult enne mudilaste eripakki ilmus veel ka uus mänguparandus, mis parandas kokku 36 viga nii põhimängus kui erinevates lisades ja üheks paranduseks oli hoopis uuendus, et nüüd saavad mudilaste toite süüa ka suuremad simsid, vaata lähemalt siin.

16.august 2017

Juba nädala pärast ilmub uus eripakk, mis keskendub mudilastele, eripaki nimi ongi Mudilased. Vaata tutvustust siin, pilte siin ja videot siin.

Ning novembris ilmub The Sims 4 mäng ka konsoolidele XBOX One ja Playstation 4, vaata trailerit siin.

31.juuli 2017

Kas tead, kuidas minna teise linna? Või kuidas muuta krundi liiki? Või millised pered elavad linnas? Pidevalt uuendatud põhimängus on kolm linna, aga kõikide lisadega mängus on kokku kaheksa linna, loe kõikidest linnadest siin. Linnas liikumisest on info siin, erinevatest kruntidest saad teada siin, salakruntidest siin ning krunditunnused on siin.

Su simsid saavad mängus lisaks kõigele veel täita erinevaid saavutusi, millega koguvad punkte. Millised saavutused on ja kuidas neid täita, loe siin.

20.juuli 2017

Mõnda aega oli tšehhi internetipoes www.film-game.cz üleval The Sims 4 loomade mängupaki pilt koos ilmumisajaga, milleks oli selle aasta 10.novembril. Kahtlane?! Ametlikku infot pole, tšehhikeelset kaanepilti saad näha siin. Aga ametlikult on praegu EA netipoes Origin kõikide simsimängude soodusmüük, vaata ja osta siit. Samuti on täiendatud Simsimaa simsimängude ostupakkumise lehte, kus on üleval ka kõik siiani ilmunud komplektpakid, vaata siin.

Sims saab nüüd oma äris müüa ka ravimeid ehk avada apteegi ning linnaelu lisapaki omanikel saab nüüd sims kõigi 27 tänavatoiduretsepti õppimisel ette õige vastava teate, seda kõike teeb uus mänguparandus nr.53, millest loe lähemalt siin.

06.juuli 2017

Kolmanda kvartali uudisvideo teatas vaid ühest, hilissuvel ilmuvast mudilastega seotud eripakist, vaata lähemalt siin. Sportliku elu eripaki mängu toodud uusi asju näed siin ning nippe loe siin. Viimaste lisade mängu tulnud oskused ja nende lühikirjeldused on nüüd kõik lisatud ja kokku on kõikide lisadega mängus simsil võimalik õppida 30 oskust, loe lähemalt siin.

Kas teadsid, et veeloiku saab mängus muuta pardikujuliseks? Milleks see küll hea on, ei tea, aga selline võimalus on olemas ja sellest nummist saladusest saad lugeda siin.

21.juuni 2017

Sportliku elu eripakk on ilmunud, vaata uusi pilte siin ja uusi videosid siin. Vahepeal ilmus veel ka uus mänguparandus, järjenumbriga 52, tehes mängu versiooniks juba 1.31.37.1020, mis parandas vaid kuus viga ja millest saad lähemalt lugeda siin.

10.juuni 2017

Suveks valmis uus sportlik eripakk nimega Fitness Stuff, mis ilmub 20.juunil. Lähemalt loe eripakist siin, pilte vaata siin ja videot näed siin.

Vahepeal on ilmunud kaks mängu-uuendust, millest numbriga 50 lisaks paljudele parandustele tõi uuendatud algusmenüü ja uusi laelampe, vaata lähemalt siin. Järgmine uuendus nr.51 parandas mõne pisivea ja tõi mängu taas väljakutse, mis fännidele juba tuttav - Kolmeraudse, lähemalt loe siin.

Ning lastekasvatuse mängupaki kohta saad vaadata uusi videosid siin.

21.mai 2017

Pereteemaline mängupakk nimega The Sims 4 Parenthood ilmub 30.mail, vaata tutvustust siin, pilte siin, videosid siin ja pisut rohkem infot loe siin. See mängupakk annab aimu, mida tunnevad sinu vanemad, kui nad sind kasvatavad, ühtlasi saad teada, milline lapsevanem oleksid sina, pane oma võimalikud oskused proovile siin.

23.aprill 2017

Ilmunud on mänguparandus, millest loe lähemalt siin, ja see tõi mängu ka uue väljakutse, mis toob tagasi taimsimsid, uued kogutavad asjad ja uue vilja aianduse kogusse. Loe väljakutsest ja taimsimsidest lähemalt siin. Ning uus uudisvideo, mida näed siin, teatas, et tulekul on pere mängupakk, mille pilte vaata siin ja spordi eripakk, mille pilte näed siin.

24.märts 2017

Ilmus uus mänguparandus, järjenumbriga juba 48, mis tõi uue krunditunnuse ja parandas palju väikeste simsidega seotud vigu, loe lähemalt siin. Ning parandusega ilmunud uus krunditunnus on ühtlasi ettevalmistuseks juba nädala pärast ilmuvale uuele eripakile Bowlinguõhtu. Loe eripaki tutvustust siin, pilte vaata siin, kaks videot on siin ning pikemalt loe nippe ja infot siin.

16.veebruar 2017

Sõbrapäeva puhul kestab nädal aega taas uus väljakutse Kolmeraudne, mis seekord kiirendab simside suhete arendamist, väljakutsest nimega Kolmeraudne Vol:3 loe lähemalt siin.

Keegi on võtnud vaevaks teha simsisarnane mäng nimega Vie. Uue elusimulaatori kohta lubatakse rohkem infot jagada 15.märtsil, Vie on juba omale kohad broneerinud Facebookis, Redditis ja Twitteris. Ning ka netisimsimäng FreeSO on taas töös, tõmba, liitu ja mängi siin.

05.veebruar 2017

Simsimängude 17.aastapäeva puhul ilmunud mänguparandus muutis pisut mängu avalehte ja tõi simsidele temaatilise t-särgi, vaata lähemalt siin.

Uus vampiiride mängupakk toob juurde palju, enamuses dekoratiivseid asju, kuid nendega saab sisustada lausa terve surnuaia. Kahjuks eraldi surnuaia krundiliiki mängupakk ei toonud. Uue mängutehnikaga asju vaata siin, kõiki uusi asju näed siin, simsiloomisrežiimi asjad on siin ja uued valmisruumid siin. Vampiiride mängupaki uusi pilte vaata siin ja mõned uued videod on siin.

Ka mudilaste mängu-uuendus tõi mängu juurde uusi, peamiselt mudilastele mõeldud asju, millest saad ülevaate siin.

21.jaanuar 2017

Mängutegijad oskavad ikka üllatada - nimelt viimase mängu-uuendusega toodi mängu mudilased (toddlers), keda on fännid nõudnud juba mängu ilmumisest peale. Ja kuna uuenduse saab installida tasuta, siis tulevadki mudilased mängu täiesti tasuta, kuigi see uuendus annab lausa terve lisapaki mõõdu välja, sest on 1,9 GB suur ja mudilased tulevad mängu ikka täiskomplektina: oma tunnuste, oskuste, välimusemuutmise, vajaduste, animatsioonide, tegevuste ja nendele mõeldud asjadega. Loe mudilastest lähemalt siin. Kuid lisaks tõi mänguparandus mängu mõned uuendused, mis seotud eelseisva vampiiride mängupaki ilmumisega ja loomulikult parandas ka mõned vead, loe uuest mänguparandusest lähemalt siin.

Ja kas teadsid, et kui sul on kõik seni ilmunud mängulisad ja uuendused, on sul mängus kokku 178 erinevat laulu, vaata lugude pealkirju ja esitajaid lähemalt siin.

12.jaanuar 2017

Ja tulevadki vampiirid mängu, veel jaanuaris tuleb ainult vampiiridele pühendatud mängupakk ja seal lubatakse selliseid vampiire, milliseid pole kunagi varem simsimängudes nähtud. Mängu tuleb lausa viis eri tüüpi vampiire ja ka sina saad testida, milline vampiir oleksid sina, alusta testiga siin. Aga uue vampiirimängupaki tutvustus on siin, vaata pilte siin, video on siin ja pisut rohkem infot loe siin. Mida lisaks vampiiridele veel lubatakse, vaata uuest promovideost siin.

The Sims 4 lisapaki City Living nipilehed valmivad järjest, uuest linnas San Myshunost loe siin, simside uutest meelelahutamise viisidest selles linnas loe siin ning uutest rahateenimise ja kauplemise viisidest loe siin. Lisapakiga mängu tulnud uued krunditunnused on siin, uued koodid siin, ka korterite nipilehed on olemas: korterielust loe siin, korterite ehitamisest on info siin, katusekorteritest loe siin ja kõik korterid San Myshuno linnas on siin. Ning uued karjäärid on lahti seletatud: kriitikukarjäär siin, poliitiku karjäär siin, sotsiaalmeedia karjäär siin ja uuest kodus töötamise viisist on info siin.

 

Simsimaa veeb annab ainsana Eestis ja eesti keeles täieliku ülevaate The Sims seeria mängudest ja nende lisadest, infot, nippe, koode ning veel palju muud The Sims seeria mängude kohta. Kõik siin leheküljel avaldatud materjalid on vabad kopeerimiseks ja kasutamiseks, sest sa teed seda nagunii.