2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004

Simsimaa ajalugu: aasta 2010

Aasta alguses muutis Simsimaa senise kujunduse autor Evidence mõningaid nuppe ja nüüd nägid need välja sellised:

Maist juunini kestis Simsimaa kujundusvõistlus, millest lähemalt siin. Kasutusele võeti võistluse võitja Tõnise kujundus:

Jaanuari uudised

08.jaanuar 2010

Sajand on kestnud kümme aastat, aeg teha kokkuvõtteid ka mängumaailmas. Tehnikaveeb Wired tunnistas mängu The Sims viimase kümne aasta kõige mõjukamaks mänguks, The Simsist alguse saanud tegelased ehk simsid on mänguveebi GamesRadar 25 kümnendi parima tegelase hulgas. Ning veel üks edetabel: tarbijaveeb www.myvouchercodes.co.uk pani kokku mängud, mida kõige rohkem mängivad üle 60-aastased ja The Sims saavutas selles tabelis 8-nda koha. Nii et tooge vanavanemad arvutite juurde!

SIMS 3: Simsimaa abiline Grete saatis video.

SIMS 2: Simsimaa abilised: Helen saatis pilte, Anxuu saatis jutu, Laura saatis 6 videot, Aire saatis uue simsilehe, Eliise saatis lisapakkide Seasons, Pets, Nightlife, Free Time ja Open for Business ning eripakkide Ikea ja Family Fun serialnumbrid.

SIMS: Simsimaa abiline Hendrik saatis The Sims Complete Collectioni serialnumbri ja ilma plaadita mängimise faili.

09.jaanuar 2010
Karastusjoogist saab simsiasju (allikas)

Electronic Arts Inc. ja Dr Pepper käivitasid selle aasta algusest innovatiivse müügikampaania karastusjoogi joojatele, kes ühtlasi on arvutimängufännid. Kes ostab 20-untsise (umbes pooleliitrise) DR Pepperi joogipudeli, saab ühtlasi internetist tõmmata mitmesuguseid asju EA mängudele, selleks on pudeli korgi all unikaalne kood, mis on lisatud 500 miljonile DR Pepperi pudelile.

EA müügiosakonna vanemjuht Elizabeth Harz ütles, et DR Pepperi otsus teha EA-ga koostööd toob mõlemale firmale juurde tuntust ja kliente. Dr Pepperi müügijuht Tony Jacobs lisas, et joogifirma tahtis oma klientidele pakkuda enneolematut eksperimenti tuua kokku karastusjook ja arvutimäng.

Kuidas see toimib:
1) Osta pudel DR Pepperi jooki
2) Leia pudeli korgi alt kood
3) Mine internetilehele http://www.drpepper.com/promotions/ea
4) Sisesta kood ja vali EA mängude seast üks, millele tahad asju tõmmata

Praegu on valikus Battlefield Heroes™, Battlefield: Bad Company™ 2, Mass Effect™ 2, Spore™ ja The Sims™ 3. Aasta jooksul nimekirja täiendatakse.

The Sims 3-le on võimalik tõmmata temaatilisi asju, teemadeks on retrovegas (Vintage Vegas), rannapidu (Beach Party), kuulsused (Celebrity) ja jalgpall (Football). Ja nendes teemades saab tõmmata väga palju, alates särkidest ja jalanõudest ning lõpetades autoga. Samuti on mõned asjad paadunud simsifännidele tuttavad eelmistest simsimängudest, nagu huultekujuline diivan ja bumerangikujuline aken.

11.jaanuar 2010
The Sims 3 särgid (allikas)

Kõik tõsised The Sims 3 fännid soovivad omale näiteks The Sims 3 T-särke, mida saab tellida internetipoest HotTopic, särkide hinnad on 19-22 USD (meie rahas umbes 200-230 EEK).

13.jaanuar 2010

SIMS 3: Aasta algas kahe koostööga: Nagu eelmise aasta juuni lõpus teatati, käivitasidki nüüd EA ja USA karastusjookide tootja DrPepper projekti, mille järgi pudelikorgi all oleva koodiga saab The Sims 3-le tõmmata mitmesuguseid asju. Ning internetipoest HotTopic saab tellida The Sims 3 T-särke, lähemalt siit.

Üsna pea ilmub eraldi simsiloomisprogramm Create-A-Sim, millest lähemalt loe siin.

SIMS 2: Ilmus komplektlisapakk The Sims 2 Fun with Pets, mis sisaldab lisapakki The Sims 2 Pets ning eripakke The Sims 2 Family Fun Stuff ja The Sims 2 Mansion & Garden Stuff. Tegemist ei ole uue lisa/eripakiga, vaid kokku on pandud varem ilmunud üks lisapakk ja kaks eripakki. Huvi korral on ingliskeelne link siin.

SIMS: Simsimaa abiline Hendrik saatis The Sims Deluxe serialnumbri ja ilma plaadita mängimise faili.

14.jaanuar 2010

SIMS 3: Ilmus kaks pilti esimesele eripakile High End Loft Stuff, vaata siin. Varsti ilmuva simsiloomisprogrammi Create-A-Sim arvutinõudeid vaata siin. Ning maailmaloomisprogrammi kasutamise jaoks ilmus kaks videoõpetust, mis on küll ingliskeelsed, kuid pilt näitab samuti arusaadavalt, mida peab tegema, vaata neid siin.

18.jaanuar 2010
The Sims 3 müüb hästi (allikas)

USA jaekaubanduseketi NPD kauplustes müüdi aastal 2009 arvutimängudest enim The Sims 3-e, mille müük ületas ka pikka aega müügitabeli tipus olnud World of Warcrafti. Kogu mängudemüük läks 2009.aastaga varasematega võrreldes 23% alla, ulatudes 538 miljoni USA dollarini.

Arvutimängude müügitabelis on tegijad kaks firmat - Electronic Arts (EA) mängudega The Sims 3, The Sims 2: Double Deluxe, The Sims 3: World Adventures, Spore ja Dragon Age: Origins ning Activision mängudega World of Warcraft: Wrath of the Lich King, World of Warcraft Battle Chest, Call of Duty: Modern Warfare 2 ja World of Warcraft.

Müügitabel ise on järgmine:

1. The Sims 3 (Electronic Arts)
2. World of Warcraft: Wrath of the Lich King (Blizzard, Activision)
3. The Sims 2: Double Deluxe (Electronic Arts)
4. World of Warcraft Battle Chest (Blizzard, Activision)
5. Call of Duty: Modern Warfare 2 (Infinity Ward, Activision)
6. World of Warcraft (Blizzard, Activision)
7. The Sims 3: World Adventures (Electronic Arts)
8. Spore (Maxis, Electronic Arts)
9. Dragon Age: Origins (BioWare, Electronic Arts)
10. Empire: Total War (The Creative Assembly, Sega)

20.jaanuar 2010

SIMS 3: Mängudelehe Gamasutra andmetel oli The Sims 3 2009.aasta enim müüdud mäng, edetabelis on ka The Sims 3-e esimene lisapakk ja The Sims 2, vaata lähemalt siit.

Kas oskad The Sims 3 World Adventures lisapakis oma simsi muumia needusest vabastada? Teha perfektset nektarit? Ehitada koobast? Tühistada ajalehetellimust? Muundada metalle? Korjata reliikviaid? Või ...? The Sims 3 esimese lisapaki põhjalik ja täielik uuenduste ülevaade ja mängimise nipid on valmis! Alusta uurimist siin!

Esimene lisapakk toob ka põhimängu palju uuendusi ja ka Simsimaa The Sims 3 nippide lehed on muutunud või lausa uued. Uuenenud on toidud, kalad, taimed, putukad, liblikad, kristallid, metallid, lemmikud, laulud, iseloomutunnused, oskused, uued lehed on raamatud, elusoovid, eluauhinnad, surm.

SIMS 2: Lisatud on uuem versioon programmist Sims2pack clean installer, tõmba see siit. Simsimaa abiline Helen saatis Apartment Life serialnumbri ja lisapaki Pets libahundi nipi.

26.jaanuar 2010

SIMS 3: Taani simsilehe Sims 3 Nieuws väitel tuleb 4.juunil 2010 välja The Sims 3 teine lisapakk nimega The Sims 3: hobbies and professions, mis toob mängu nime järgi otsustades rohkem hobisid ja ameteid. Lähem info puudub.

Simsimaa abiline Anella saatis kontrollpaneeli eestikeelse seletuse.

SIMS 2: Simsimaa abiline Gregor saatis pildi.

29.jaanuar 2010

SIMS 3: Esimene eripakk The Sims 3 High-End Loft Stuff lastakse välja vaid loetud päevade pärast ja alles nüüd ilmus selle paki trailer, mida saab näha siin. Pilte sellest videost vaata siin.

Veebruari uudised

02.veebruar 2010

SIMS 3: Veebruaris 2000 ilmus poelettidele arvutimäng The Sims, mis muutus kiiresti hitiks. Head 10.-ndat juubeliaastapäeva, The Sims! EA alustas aastapäeva tähistamist ja lubas pakkuda palju huvitavat terve veebruarikuu jooksul. Aastapäev algas The Sims 3 lehel paari tasuta asja tõmbamise võimalusega ja The Sims 3 esimese eripakiga The Sims 3 High-End Loft Stuff, mis ilmub täna ja milles on kolm fännide lemmikasja esimesest simsimängust. Pisut infot loe siin, pilte vaata siin ja eripaki nõuded arvutile on siin. Ning taaskord on esimene pakkuja Eestis Enter, kus selle eripaki hind on 347 EEK.

03.veebruar 2010

SIMS 3: EA jätkab simsimängude 10. aastapäeva tähistamist ja pakub The Sims 3 lehel tõmbamiseks järgmisi asju, ilmselt saab sealt uusi asju tõmmata veebruarikuu igal päeval. Ja lisaks saab iga mänguomanik oma mängukäivitajast tõmmata uue paranduse, mis uuendab mängu versioonini 1.9/2.4

04.veebruar 2010

SIMS 3: Järjekordsed asjad tõmbamiseks The Sims 3 lehel, et tähistada simsimängude 10. aastapäeva. Saksa simsisait SimFans sai taas valmis interaktiivse lehe, mis seekord näitab uusima eripaki The Sims 3 High-End Loft Stuffi asju kolmekorruselise elumaja läbilõikes. Vii vaid sel lehel kursor simsikristallile ja kohe avaneb täpsem pilt ja kirjeldus selles kohas olevate asjade kohta, vaata edasi siin.

Kahjuks on kõikide seni ilmunud The Sims 3 mänguparandustega olnud probleeme ja nii pole erand ka viimati ilmunud parandus, mis uuendab mängu versioonini 1.9/2.4, samuti on mänguga probleeme neil, kes on installinud esimese eripaki High-End Loft Stuff. EA foorumis on aga juba hakatud koguma erinevaid probleeme, mille kõigi lahendamiseks oodatakse EA-lt järgmist mänguparandust, lisa oma probleem siin.

04.veebruar 2010
Simsi 10.aastapäev: areng ja arendamine (allikas)

Mängutootja Electronic Arts (EA) populaarseim mäng The Sims sai kümneaastaseks - esimene simsimäng ilmus 4.veebruaril 2000. Viimase kümnendiga on mäng teinud läbi palju muutusi ja arenenud praeguseks kolmandasse põlvkonda peamiselt tänu tehnilisele revolutsioonile. Koos mängu enda arenguga arenesid ka mänguloojad ning mängijad. Kuidas on koos uue tehnikaga aga arenenud mängu sisuline pool:

1. Tööl käimine
Esimesest simsimängust alates on töökarjäärid kõlanud huvitavalt (politseinik, profesionaalne sportlane jne), kuid mängijal puudus ja tegelikult puudub siiani kontroll oma simsi üle, kui ta on tööl. Tööloleku ajal saab mängija vaid juhuslikke õnnekaarte, millega olenevalt sisust ja valikutest saab oma simsi töölt lahti lasta või anda talle ametikõrgendust või muid hüvesid. The Sims 3 pakub selles osas siiski edasiminekut, lastes mängijal valida oma simsi töötamise viisi - kas ta teeb tööd kõvasti või laseb luuslanki.
2. Kaklused
Kakluse ajal puudub mängijal samuti kontroll oma simsi üle. Lisaks on üpris keeruline ise ajada simsidevaheline suhe nii halvaks, et sellest kaklus võiks areneda. Esimeses mängus võis kakluse kaotanud sims lihtsalt majast ja isegi naabruskonnast ära kaduda, nii on mängijad kaotanud oma lemmiksimsid. Praeguseks on edasiminek märgatav. Lisandunud on erinevaid suhtehalvendamise valikuid ning ka negatiivse suhtlemise ja füüsilise kohtlemise valikuid on rohkem
3. Armastus
Väga imelik oli esimeses mängus oma simsi kodus olevale vibravoodile maksta voodis vibreerimise eest (nagu maksaks prostituudile) ja ka see, et teisele pidi tegema mingi 100 korda seljamassaaži, enne kui sai hakata flirtima. Nüüdseks on selles vallas suhtlemine ehk läinud liigagi vabaks?
4. Lastekaitse
Väga tervitatav õpetus lastele laste hoidmisest, kuid alguses oli sotsiaaltöötaja tegevus pisut vääritimõistetav, kuna ta viis perest ära vaid selle lapse, kes oli jäetud hoolitsuseta, samas kui teised võisid perre alles jääda, tekitades nii sina-oled-parem-kui-mina efekti. Õnneks parandas selle vea The Sims 2.
5. Pere planeerimine
Lapsi said simsid juba esimeses mängus, kuid vaid juhuslikult, kui simsid tegid woo-hood või kui adopteerimisagentuur helistas sinu simsile ja pakkus last???!!! Päriselus planeeritakse juba ammu ise, millal lapsi tahetakse või mitte. Õnneks said sellest aru ka mänguloojad ja nii on juba The Sims 2-s võimalik lihtsalt woo-hoo kõrval valida ka lapsetegemist.
6. Vananemine
The Sims 2 suurim uuendus oli simside kasvamine ja vananemine ning tõi mängu erinevad eluead, millele hiljem lisapakk University ja The Sims 3 juba põhimängus lisandus veel üks eluiga. Esimeses Simsis pakkus lapsest täiskasvanuks saamist vaid lisapakk Makin Magic ja sedagi vaid võlukunsti abil. Siis puudusid ka peresidemed, mis võimaldas maagiliselt suureks kasvanud lapsel käima hakata näiteks oma emaga...
7. Surm
Erinevad suremise viisid on alati simsimängijatele huvi pakkunud. Kuna esimeses mängus polnud vananemist, polnud seal ka loomulikku surma. Simse sai ainult mõrvata lisaks juhuslikele surma toovatele õnnetustele. Suremine ise on jäänud kurvaks sündmuseks, kui surnud simsi lähedased kokku tulevad ja leinavad. Siiski on mängust mängu lisatud surmadele ja suremisele erinevaid elemente.
8. Tervislik elu
Kui esimeses mängus sai mängija vaid simsiloomisel valida kas sims on paks või peenike ning mida ja kuidas sims oma elu jooksul tegi, ei mõjutanud kuidagi tema elu kvalteeti, siis juba The Sims 2 tutvustas süsteemi, mille järgi sims läks paksuks, kui ta midagi füüsilist ei teinud ja vaid teleka ees lösutas ning The Sims 3 tõi lisaks erinevad sportliku eluviisi tegevused ja taimetoidu.
9. Sõprus
Sõpruskonna loomine on simsimängudes alati tähtsal kohal olnud. Sõpru on simsil vaja karjääriredelil edasi saamiseks, pidude korraldamiseks ja oma suhtlemisvajaduse täitmiseks. Esimeses mängus oli küll lihtne sõpru saada kuid sama lihtne oli neid kaotada, mis tegi raskeks sõprade hoidmise - selleks tuli näiteks kolm korda päevas (simsipäevas) oma sõbrale helistada, aga kui neid sõpru on palju... Järgmised lisapakid ja mängud on toonud juurde kindlamaid sõpradehoidmise viise.
10. Multikultuursus
Simsimängud on alati toetanud vähemusi nii soolisi, usulisi, nahavärvuselisi vms. Selles osas on The Sims 3 alustanud juba ka konkreetsete kultuuride mängutoomisega - hiinlased söövad pulkadega, prantslased joovad nektarit (ehk veini).

04.veebruar 2010
Simsi 10.aastapäev: ajalugu (allikas)

The Sims™, meeletult populaarne mäng, mis laseb mängijal luua simuleeritud inimesi ehk simse, ehitada nende elukoht ja kontrollida nende elu, lendas raketina mängude edetabeli tippu kohe, kui see veebruaris 2000 poodidesse ilmus ning muutus kiiresti mänguliseks ja kultuuriliseks fenomeniks. Tunnustatud mängubrändi numbrid avaldavad muljet - praeguseks on simsimänge müüdud üle 125 miljoni, tõlgitud 22 erinevasse keelde ja saadaval 60 erinevas riigis. The Sims on andnud aluse ka kahe järgmise baasmängu - The Sims 2 ja The Sims 3 loomisele, samuti on ilmunud hulk lisa- ja eripakke nii Windowsile kui Macile ning sarnased mängud konsoolidele ja iPhonele, iPod touchile, mobiilidele. The Sims tähistas 10.aastapäeva 4.veebruaril 2010.

Brändi The Sims on mitu korda auhinnatud ja ära märgitud suuremates kui väiksemates tehnoloogia, arvuti ja mängudega tegelevates küsitlustes, üritustel, firmades. Mängu The Sims looja, Will Wright on samuti pärjatud mitmete auhindadega ja lisatud mitmesse tuntud teadusinimesi ühendavasse seltskonda. Tänavu juunis, kui ilmus The Sims 3, müüdi seda mängu esimese nädalaga üle 1,4 miljoni ja aasta lõpuks üle 4,5 miljoni, mis tegid The Sims 3-st parimate müüginumbritega mängu aastal 2009.

Ilmumisajad:
Arvuti
The Sims™ – Veebruar 2000
The Sims™ Livin’ Large – August 2000
The Sims™ House Party – Märts 2001
The Sims™ Hot Date – November 2001
The Sims™ Vacation – Märts 2002
The Sims™ Deluxe Edition – September 2002
The Sims™ Unleashed – September 2002
The Sims™ Online – Detsember 2002
The Sims™ Superstar – Mai 2003
The Sims™ Makin’ Magic – Oktoober 2003
The Sims™ 2 – September 2004
The Sims™ 2 Special DVD Edition – September 2004
The Sims™ 2 University – Veebruar 2005
The Sims™ 2 Nightlife – September 2005
The Sims™ 2 Holiday Edition – November 2005
The Sims™ 2 Holiday Party Pack – November 2005
The Sims™ 2 Open for Business – Märts 2006
The Sims™ 2 Pets – Oktoober 2006
The Sims™ 2 Family Fun Stuff – Aprill 2006
The Sims™ 2 Glamour Life Stuff – August 2006
The Sims™ 2 Happy Holiday Stuff – November 2006
The Sims™ 2 Seasons – Märts 2007
The Sims™ 2 Celebration! Stuff – Aprill 2007
The Sims™ 2 Deluxe – Mai 2007
The Sims™ 2 H&M Fashion Stuff – Juuni 2007
The Sims™ 2 Bon Voyage – September 2007
The Sims™ 2 Teen Style Stuff – November 2007
The Sims™ 2 FreeTime – Veebruar 2008
The Sims™ 2 Double Deluxe – Aprill 2008
The Sims™ 2 Kitchen and Bath Interior Design Stuff – Aprill 2008
The Sims™ 2 IKEA Home Stuff – Juuni 2008
The Sims™ 2 Apartment Life – August 2008
The Sims™ 2 Mansion and Garden Stuff – November 2008
The Sims™ 3 – Juuni 2009
The Sims™ 3 World Adventures – November 2009
The Sims™ 3 High-End Loft Stuff – Veebruar 2010
Konsoolid/Mobiil
The Sims™ (PlayStation®2) – Jaanuar 2003
The Sims™ (Xbox®/Nintendo GameCube™) – Märts 2003
The Sims™ Bustin’ Out (PlayStation 2/Xbox/Nintendo GameCube/Game Boy® Advance) – Detsember 2003
The Sims™ 2 (PlayStation 2/Xbox/GameCube/Nintendo DS™/Game Boy Advance) – Oktoober 2005
The Sims™ 2 (Mobile phones/PlayStation Portable) – November 2005
The Sims™ 2 Pets (GameCube/ PlayStation 2/ Xbox/ Game Boy Advance/ Nintendo DS/ PlayStation Portable/ Wii) – Oktoober 2006, November 2006, Detsember 2006, Juuni 2007
The Sims™ 2 Castaway (PlayStation 2  /PlayStation Portable /Nintendo DS™ /Wii) – Oktoober 2007
The Sims™ 2 Apartment Pets (Nintendo DS) – August 2008
The Sims™ 3 (iPhone, iPod touch, mobile phones) – Juuni 2009

04.veebruar 2010
Simsi 10.aastapäev: faktid (allikas)

Edukas pere
Esimene The Sims™ oli aasta müüduim mäng aastatel 2000, 2001, 2002 ja 2003, troonilt tõukas tema enda uuem versioon The Sims™ 2, mis oli aasta parima müügiga mäng 2004 ja müügiedetabelis teisel kohal aastal 2005. Oktoobris 2006 sai The Sims™ 2 Pets edukaimaks lisapakiks, olles rohkem kui kolm kuud müügitabelite tipus. Aastal 2007 võtsid simsimängud müügitabeli kümnest kohast neli ja need olid The Sims 2 Seasons, The Sims™ 2, The Sims™ 2 Bon Voyage ja The Sims™ 2 Pets. Aastal 2008 oli müügitabeli kümnest kohast kolmel simsimängud: The Sims™ 2 Double Deluxe, The Sims™ 2 FreeTime ja The Sims™ 2 Apartment Life. Ja juunis 2009 tõusis uus hitt - The Sims™ 3, mida müüdi esimese nädalaga üle 1,4 miljoni ja aasta lõpuks üle 4,5 miljoni, millega The Sims 3 tõusis 2009. aasta müüduimaks mänguks maailmas.
Ülemaailmne fenomen
Simsimänge on üle maailma tänaseks kokku müüdud üle 125 miljoni!
Üliedukas meelelahutus
Simsi bränd on omanikele sisse toonud üle 2,5 miljardi dollari (~30 miljardit EEK), millega saab arvutimäng edukalt olla võrdne Hollywoodi suurimate kassahittidega, näiteks Matrixi triloogia teenis 1,4 miljardit USD, Titanic 1,84 miljardit USD ja Avatar 1,86 miljardit USD
Kuulsused armastavad simse
Simsifännide hulgas on üle maailma väga erinevaid inimesi, nende hulgas ka kuulsad näitlejad, teletähed ja muusikud, kes on simsimängude jaoks loonud laule ja saateid või neist lihtsalt rääkinud
Uudistele ainest
The Sims oli esimene ja siiani ainus arvutimäng, mis on pääsenud tuntud USA uudisteajakirja Newsweek esikaanele. Pärast seda on Simsi bränd kaunistanud ligi poolt sadat esikaant, kusjuures ainult The Sims 3 on olnud 36 kaanel.
Tõlkimise rõõm
The Sims 2 on tõlgitud 22 keelde, mille hulgas on ka näiteks tai, rootsi ja vene keeled, ning on saadaval 60 maailma riigis
Keel, mida ei ole
Simsid räägivad simsi keelt, emotsioonidel põhinevat väljamõeldud keelt, mida ei tõlgita. Simsi keele loomisel on aluseks võetud mõned väljendid Ukraina ja Tagaloga murrakutest, samuti Filipiinide põlisrahvaste Navaho keelest. Aastatega on simsifännid hakanud kasutama mõnda simsi keele väljendit ka päriselus, näiteks tervituseks öeldakse dag dag.
Oma raha
Ka raha, millega simsid arveldavad, on oma ja selle nimi on simolean. Ka selle aluseks on sulam mõnedest pärismaailma rahadest: 18.sajandi Suurbritannia kuuepennine levis rahvasuus rohkem Simoni nimega ning samal ajal oli prantsuse kuldmündi nimi Napolean, mis kokku tegidki simoleani. Ja see oli simside rahaks väga sobiv!
Hitid simsikeeles
Kuulsad lauljad armastavad samuti simsikeelt. Simsikeeles on oma laule esitanud Black Eyed Peas, Nelly Furtado, Katy Perry, Leann Rimes, Natasha Bedingfield, Pussycat Dolls ja Depeche Mode.
Naudi mugavust mängimisel
Lisaks arvutile saab simsimänge mängida ka teistel mängimist võimaldavatel tehnikavidinatel. Paljud The Sims mängud on saadaval mängimiseks konsoolidel PlayStation®2, Xbox®, Nintendo GameCube™, Game Boy® Advance, Nintendo DS™, Nintendo Wii™ ja PSP® (PlayStation®Portable). Lisaks mobiilimängud, kaasa arvatud iPhone!

Astu läbi
Kujutle, et kogu San Francisco linnatäis rahvast käib sul igal nädalal külas. Sarnane olukord on The Sims 3 ametlikul lehel www.thesims3.com. Lehte külastab igal nädalal ligi 6 miljonit inimest, igas minutis on sealt 300 tõmbamist, kokku on sealt tõmmatud 110 miljonit korda, 1,7 miljonit korda on sinna asju laetud ja nende hulgas 20 videot tunnis.

Soeng määrab kõik
Aastate jooksul on kõige populaarsemaks tõmmatud asjaks saanud erinevad soengud, mid on tõmmatud üle 670.000 korra, loomulikult on enamus neist naiste soengud, pikad ja lokkis.
Kõik algas WC potist
Esimene asi, mis üldse The Sims mängu jaoks loodi, oli 1993.aastal WC poti prototüüp. Juba siis oli selle kasutamiseks mitu valikut ja ühtlasi oli see seitse aastat hiljem ilmunud mängus ainus asi, mida mehed ja naised kasutavad erinevalt.
Rohelised simsid
The Sims 3 mõtles rohkem ka rohelisele eluviisile: simsid kasvatavad ise aedvilju ja saavad auto asemel jalgrattaga sõita
Tervitus, naaber !
Aastal 2009 said simsid esimest korda külla minna oma naabrile ja muutus ka oma koju minek: simsid saavad nüüd palju lihtsamalt minna kodust linna, poodi, tööle, kooli, randa, võimlasse, metsa ja jälle tagasi koju.
See on materialistlik maailm
Ka simsid said lõpuks omale lihtsalt juurde asju, kui 2006. aastast hakkas ilmuma ka eripakke, mis tõid mängu lihtsalt uusi asju, riideid, stiile. The Sims 2 sai kokku 9 eripakki, mis lisasid simsidele asju perele, pühadeks, aeda, glamuurseks eluks.
Brändinime kadedus
Aastal 2008 tõi ligi 1000 H&M poodi müügile riided, mille oli disaininud simsimängija. EA lasi välja eripaki H&M Fashion stuff, kus sai simsile valida riideid viimase moe järgi
Kodu on seal kus süda
IKEA® ja The Sims lõid käed aastal 2008 ning tegid kodud tähtsaimaks paigaks maailmas, simsi kodu sai nüüd teha täpselt samasuguseks nagu su enda oma (muidugi eeldusel, et sa ostad ka oma koju IKEA mööbli)
Suhtlemisvõrk!
The Sims 3 ilmumisest alates on simsifännid vallutanud kogu interneti suhtlemisvõimalused, kaasa arvatud Facebook, MySpace, Twitter ja YouTube. Kokku on üle maailma onlines üle miljoni simsifänni, keda on neli korda rohkem, kui mahutab maailma suurim staadion Lõuna-Koreas olev Rungrado May Day Staadion
Mängi, kuidas tahad!
Simsimängude võlu on selles, et nendes pole õiget ega vale mängimist. Mõni mängija ehitab vaid uhkeid maju, teine loob vaid erinevaid simse, kolmas katsetab oma simsiga erinevaid situatsioone - võimalused on lõputud!
Sims päriselus
Aastal 2004 ehitas EA Benelux klaasist maja, milles elavat peret saavad kõik vaadata, tekitades ehtsa elu The Sims stiilis
Enne linnugrippi
Will Wright lasi juba esimeses The Sims lisapakis kavalalt simsidele kallale mõistatusliku viirushaiguse, mis vallandas foorumites elava arutelu, kuni lõpuks leidsid fännid üles seosed hamstri ja pildi vahel.
Vajad midagi ?
Nagu enamikul meist, on ka simsidel oma elu mõte, hirmud ja vajadused. Simside elutegevuse aluseks on tuntud "Maslow' inimvajaduste hierarhia", mille järgi peab esmalt rahuldama põhivajadused ja alles siis saab hakata saavutama kõrgemaid vajadusi.
Postmark
Prantslased armastavad simsimänge nii väga, et Prantsuse postiamet lasi selle auks välja lausa ametliku postmargi. Selle eest ütleme neile “Merci!”

04.veebruar 2010
Simsi 10.aastapäev: Surmade esikümme (allikas)

10 - Tuli

Pole võimsaimat jõudu kui tuli ja seda juba esimesest mängust alates. Igal simsimängijal on vähemalt üks sims saanud tulekahjus surma. Ja tulekahju on päris kiire tekkima - kas asjatab ilma kokandusoskuseta sims pliidi taga, on mööbel kaminale liiga lähedal või lastakse majas ilutulestikku ja kõikide tulekahjude taga on ilma suitsuandurita maja, muidu tuleb tuletõrje ja teeb tulele säru.

9 - Uppumine

Tulesurmadele järgnevad populaarsuse poolest uppumissurmad. Levinuim viis - paneme simsi basseini ja eemaldame redelid. Isegi see, et The Sims 3-s oskab sims ka ilma redelita basseinist välja tulla.

8 - Vanadus

Lihtsaim viis simsi surmaks on lasta teha oma tööd ajamasinal, kuid selleks kulub muidugi aega. Vääramatu tõde on see, et Vikatimees vihkab vanu inimesi.

7 - Nälg

Kas teadsid, et alati, kui sims külkapist süüa võtab, peab selle eest maksma. Tee omaeti simsile head meelt ja hoia raha kokku - ära ostagi külmkappi. Raha jääb alles, kui su sims nälga kõngeb ja hauda läheb... aga raha jääb alles!

6 - Rahe

Rahe eest põgeneme alati kuskile varju alla, kuid simsidele saab anda käsu paigale jääda ja siis vaadata, kuidas rahe teda peksab, kuni toss väljas. Kahjuks on selline asi võimalik ilmamuutustega, mis on vaid The Sims 2 lisapakis Seasons.

5 - Välk

Veel üks ilma ja ainult Seasonsi surmaviis. Välk on nii kiire ja välgatus ere, et õieti pole arugi saada, mida see tegi, enne kui silmad jälle seletama hakkavad ja kõrbenud sims juba maas vedeleb.

4 - Lift

Ärisims teab, et aeg on raha ja trepist ei käi. Mida rohkem liftiga kärutad, seda kõrgemaks tõuseb ka võimalus, et rikkis liftimasin simsile saatuslikuks saab, aga ärisims seda küll ei tea.

3 - Elektrilöök

Mille jaoks on vaja kulutada telefoni ja kustuda remondisimsi ja talle selle eest veel ka maksta, kui ise on alati võimalik kõik asjad ära parandada... väikese riskiga! Mehhaanikaraamatute lugemisele aega raisata pole, sest tossavas telekas ootab vaatamist mitu head saadet.

2 - Meteoriit

Uudishimulik sims ja teleskoop sobivad kokku nagu sukk ja saabas, mis kunagi üksteisest ei lahku. Kulub ikka väga palju aega, enne kui sims lisaks tähtede avastamisele, planeetide nägemisele, universumi saladuste lahendamisele ja lihtsalt läbi klaasi taeva jõllitamisele lõpuks ometi komeediga lagipähe saab ja haisva sokina vedelema jääb, kuni Vikatimees ta sealt koristab.

1 - Seletamatu

Paljud kõige huvitavamad ja ebaloomulikumad surmad on seotud erinevate olenditega, mis ikka ja jälle läbi simsimängude ja nende lisapakkide hiilivad. Simsid võivad surra vaimu nägemisest saadud ehmatusse, hamstri hammustusest haigusesse või muutuda zombiks jne. Senistest ilmselt kõige-kõige on ikka muumia needus.

04.veebruar 2010
Simsi 10.aastapäev: Woo-hoo kohtade esikümme (allikas)

Millised on simsimängudes olnud kõige naljakamad, veidramad, hullumeelsemad kohad woo-hoo tegemiseks:

Südame vibravoodi

Tavalise voodi kõrval said juba esimeses
mängus simsid mängida ka vibravoodis,
mis on tulnud läbi kõigi mängude
(The Sims 2 Apartment Life ja
The Sims 3 High-End Loft Stuff).

Mullivann

Üks armastatumaid kohti, mis tavaliselt on
maja juures tagaaias, kus kõik naabrid
muidugi näevad...

Auto

The Sims 2 Nightlife tõi mängu isejuhitavad
autod koos lisavõimalusega...

Võrkkiik

The Sims 2 Bon Voyage tutvustas veel ühte
puhkamis- ja mängimiskohta...

Fotokabiin

The Sims 2 Nightlife tõi mängu palju huvitavaid
uusi kohti, teiste hulgas ka fotokabiini, mis
muidu on mõeldud endast piltide tegemiseks,
aga kohe avastasid mängijad ka selle koha
lisaväärtuse, kuigi ruumi on seal küll üsna vähe.

Lift

Lisapakis The Sims 2 Open for Business
sai korruste vahel liikuda trepi asemel
kiire liftiga, kus aga saab teha muudki...

Telk

The Sims 2 Bon Voyage ja The Sims 3
World Adventures tõid mängu telgid, kus,
nagu igas puhkamiskohas, on alati
juures ka mängimisvõimalus.

Kuulsuse treiler

The Sims Superstar pakkus huvitava
mängimiskohana ka kuulsuse treileri,
mida seni uutes mängudes nähtud pole.

Helikopter

Üks miinus helikopteri juures on see,
et sellega saab kas lennata või seal
teha woo-hood, kuid mitte mõlemat korraga.

Sarkofaag

Põnev ja adrenaliinirohke on woo-hoo
sarkofaagis lisapakis The Sims 3
World Adventures, kuna igas sarkofaagis
võib olla ka muumia, kes saab ka osa...

06.veebruar 2010

SIMS 3: Ajakiri FHM tegi edetabeli viimase kümnendi mõjukamatest mängudest ja esikohal loomulikult The Sims. Aastapäeva puhul on mitu veebisaiti koostanud edetabelid näiteks surmadest ja woo-hoo kohtadest simsimängudes, väikese ajalootabeli ja ülevaate faktidest, kõike seda saab lugeda siin. Kui sa pole saanud mängukäivitaja kaudu omale viimaseid mänguparandusi tõmmata, saad need Simsimaalt siit ning eripaki The Sims 3 High-End Loft Stuffi serialnumbri ja plaadita mängimise faili saad siit.

10.veebruar 2010

SIMS 3: Eelmise paranduse vigade parandamiseks on juba mängukäivitajas saadaval uus parandus 1.10/2.5/3.1, kuid soovitan oodata selle installimisega mõni päev, kuni saab selgeks, kas ja milliseid probleeme selle parandusega mäng saab! Plaadita mängimise failid on saadaval eelmistele parandustele, tõmba siit.

Simsimaa abilised: Helena Marie saatis pildi, Toomas Erik saatis kõigile tõmbamiseks maja, Mari saatis The Sims 3 serialnumbri.

THE SIMS 2: Simsimaa abiline Hanna saatis jutu.

16.veebruar 2010

SIMS 3: Möödunud sõbrapäeva meenutab mitteametlik eripakk, mis sisaldab uut linna, hooneid, simse, asju, riideid. Tõmba eripakk siit! Sealt saab tõmmata veel teisegi eripaki. Kes pole saanud mängukäivitajast tõmmata uusi parandusi, saab need tõmmata siit ja nendele parandustele vastavad plaadita mängimise failid on siin.

Simsimaa abilised: Toomas Erik saatis pilte ja tõmbamiseks veel ühe maja, Helena Marie saatis uue pildi, ka Saskia saatis pilte, Risto saatis uue The Sims 3 lehe lingi.

THE SIMS 2: Ka The Sims 2 jaoks on sõbrapäeva eripakk, mille saad tõmmata siit. Simsimaa abiline Kersti saatis mitmikute nipi .

19.veebruar 2010

SIMS 3: The Sims 3 teise lisapaki The Sims 3: hobbies and professions ilmumist kinnitavad veel müügileht Take2 ja fännileht SimsPlanet2. Mis selles lisapakis on, pole veel endiselt teada, kuid juba on tehtud selle lisapaki karbikaane pilt ning juba liiguvad kuuldused lisapakist nimega The Sims 3 Spellbound, mis aga on vale. Lähemalt siin.

19.veebruar 2010
The Sims 3 võlts lisapakid

The Sims 3 teise lisapaki ootuses on fännid ise tegutsenud ja teinud võltspilte. Lisapakk nimega Spellbound on vale, lisapakk nimega Hobbies & Professions ilmselt on õige, kuigi ametlikku kinnitust sellele veel pole. Valed on kindlasti aga mõlemad pildid:

24.veebruar 2010

SIMS 3: Hollandi simsilehe Sims 3 Nieuws väitel on The Sims 3 teine lisapakk ümber nimetatud ja selle nimi on nüüd The Sims 3: Ambitions, ilmumisaeg ikka 4.juuni 2010. Kuigi hollandlaste teatel on nende info pärit kindlast allikast, pole EA seda veel ametlikult kinnitanud.

The Sims 3 esimeses lisapakis World Adventures on päris palju erinevaid koopaid, kas oled kõik koopad avastanud? Või on mõni koobas, mille avastamiseks pole seni leidnud nippi? Ülevaade kõikidest koobastest, nendes liikumisest ja nendes peituvatest aaretest on nüüd Simsimaal saadaval, Egiptuse koopad on siin, Prantsuse koopad siin ja Hiina koopad siin.

Simsimaa abiline Mari saatis uue The Sims 3 lehe lingi ja The Sims 3 serialnumbri.

Märtsi uudised

03.märts 2010

SIMS 3: Kuigi EA pole ikka veel ametlikult teatanud teise lisapaki nime ega ilmumisaega, võib nüüd juba üsna kindlalt selle ja selle allika põhjal väita, et teine lisapakk ilmub 01.juunil 2010 ja selle nimi on The Sims 3: Ambitions, lähemalt loe siit ja pilte vaata siit. Simsimaa abiline Helena saatis pilte.

05.märts 2010

SIMS 3: Fännide survel avaldas EA lõpuks ametliku teate, et teine lisapakk on tõepoolest The Sims 3: Ambitions, lähemalt loe siit. Kuid palju uut ja huvitavat infot andis lisapaki kohta intervjuudes lisapaki kaasprodutsent Grant Rodiek, loe infot siit. Kaks uut pilti on lisandunud, vaata neid siit, juba ilmus ka trailer, mida näed siin ja kui mõned kaadrid olid liiga kiired, siis pilte trailerist näed siin. Lisapakk ilmub juunis 2010, kuid kui see ette tellida ostulehelt Gamestop, saad mängu kätte juba 25.mail. Lisapaki hind on seal 39.99 USD ehk meie rahas umbes 460 EEK.

13.märts 2010

SIMS 3: Teisele lisapakile The Sims 3: Ambitions ilmus ka karbikaane pilt, mida näed siin. Sims 3 prohmakatest uusi pilte vaata siin. Simsimaa abilised: Jällu teatas, et esimest eripakki The Sims 3 High-End Loft Stuff müüakse ka elektroonikapoes Euronics, Toomas Erik, Merilyn ja Berit saatsid uute lehtede lingid.

20.märts 2010

SIMS 3: Mängudeleht IGN teatas, et 01.aprillil toimub USA-s San Franciscos Videomängude Turunduskonverents, kus teiste hulgas tutvustatakse ka lisapakki The Sims 3: Ambitions. Seega saab sealt oodata uut ja huvitavat infot selle lisapaki kohta, kuid kuna see päev on tavaliselt ka naljapäev, on raskendatud uue info usutavus! Ja SimGuruDrea teatas The Sims 3 foorumis, et uue lisapaki karbikaane pilt, mida näed siin, ei pruugigi olla veel lõplik, et seda veel muudetakse!

Simsimaa abiline Maris saatis jutu.

SIMS: Simsimaa abiline Kai saatis rahaga seotud nipi.

25.märts 2010

SIMS 3: Mängukäivitajas ilmus mänguparandus 1.11/2.6/3.2, mis parandab mõne üksiku vea, lisaks on mängukäivitajas saadaval ka Maailmaloomisprogrammi parandus 1.6, kuid nagu varem parandustega juhtunud on, soovitan uute paranduste installimisega oodata, kuni selgub, kas ja milliseid uusi vigu need mängu toovad!

Simsimaa abilised: Keidi ja Maris saatsid jutu.

31.märts 2010

SIMS 3: Kui mingil põhjusel pole saanud uusi parandusi installida, saad need Simsimaalt siit. Ilmunud on ka uus Sims 3 Ambitions karbikaane pilt, mida on tõesti algsega võrreldes pisut muudetud, vaata ja võrdle siin. Sims 3 Ambitions nippides saad lugeda uusi võimalusi, mida pakuvad uued ametid, loe siit, Sims 3 Ambitions kaks uut pilti on siin ja Sims 3 World Adventures-le lisandus uus kood, mida näed siin.

Aprilli uudised

09.aprill 2010

SIMS 4? Suhtlusportaalis Twitter teatas kasutaja deluxepaint, et alustas tööd The Sims 4 simside kujundamisega. Arvestades tema kodukal oleva infoga, võib ka see teade olla üsna tõepärane, kuid ilmselt tuleb uue põlvkonna The Simsi oodata veel mõni aasta. Ka The Sims 2 põhimängu ilmumise järel töötati juba The Sims 3-e kallal!
SIMS 3: Teise lisapaki Sims 3 Ambitions uued pildid on siin ja mõned uued infokillud siin. Simsimaa abiline
Anneli saatis jutu.

16.aprill 2010

SIMSIMAA: Aprilli keskelt kuni juuni lõpuni toimus Simsimaa kujundusvõistlus, millest lähemalt siin. Kasutusele võeti võistluse võitja Tõnise kujundus!

SIMS 4? Brasiilia simsilehe O Sim Louco väitel tehakse Sims 4 kohe internetimänguks ja hakkab see uue põlvkonna mäng põhinema kahel mängul - Second Life ja The Sims Online (EA Land). Kuuldusi hakkab ilmselt tulema veelgi, ametlikke teateid võimalikust uuest mängust võib oodata umbes nelja aasta pärast!

SIMS 3: Saksa simsileht Die Sims.de teatas ning ostuleht Play.com kinnitas, et koos uue lisapakiga ilmub ka The Sims 3 mälestuspakk (The Sims 3 Commemorative Edition), mis sisaldab endas põhimängu ja lisapakki The Sims 3 Ambitions, postrit, jooniseid, pilte ning raamatut, kus on mängutegijatega tehtud intervjuud, The Sims mängude ajalugu, huvitavaid ja seni teadmata faktid simsimängudest.
Simsimaa abiline Anneli saatis jutu.

25.aprill 2010

SIMS 3: Teise lisapaki Sims 3 Ambitions uued pildid on siin ja siin, nõuded arvutile on siin. The Sims 3 Ambitions jätab vanad karjäärid ikkagi jäneseurgudesse, kuid pakub uutel ametikohtadel põnevat tegutsemist, lähemalt loe siit. Valminud on Sims 3 "Die Sunset Valley WG" seriaali kuues osa, vaata siin. Simsimaa abiline Elis saatis prohmaka.

Mai uudised

06.mai 2010

SIMS 3: Taas on lisandunud teise lisapaki Sims 3 Ambitions uusi pilte, vaata neid siin ja siin. The Sims 3 ametikul lehel on küsitlus uute jäneseurgude kohta, valikus on Vampiiride haigla, Organite supermarket, Ultramoodne Spaa, Kummitav krimilaohoone, Pitsasalong ja Kohvituba, tee oma valik siin.

12.mai 2010

SIMS 3: 10.mail toimus Suurbritannias Londonis Arvutimängijate Üritus (London Fan Event 2010), kus oli kohal ka The Sims 3 lisapaki Ambitions kaasprodutsent Grant Rodiek, kes tutvustas Sims 3 teist lisapakki ja huvilised said uut lisapakki ka proovida. Sellelt ürituselt saadud uusi fakte loe siin, uusi pilte vaata siin. Ning lisaks uuele lisapakile ilmub varsti ka uus programm, millega saab luua uusi mustreid Sims 3 mängu, lähemalt loe siit.

19.mai 2010
The Sims 3 uues lisapakis on palju simsikeeles laule (allikas)

EA teatas, et The Sims 3 lisapakki Ambitions on lisatud hulk simsikeelseid laule tuntud artistidelt:
* Lady Antebellum—“Need You Now”
* Rise Against—“Savior”
* Charice—“Pyramid”
* Melanie Fiona—“Bang Bang”
* Toni Braxton—“Make My Heart”
* Neon Trees—“Animal”
* V V Brown—“Shark In The Water”
* Daisy Dares You—“Number One Enemy”
* OK Go—“This Too Shall Pass”
* Old 97’s—“Early Morning”
* Murder By Death—“As Long As There is Whiskey In The World”
* The Acorn—“Restoration”
* Mike Posner—“Cooler Than Me”
* Violent Soho—“Jesus Stole My Girlfriend”
* Kerli—“Tea Party”
* Eli “Paperboy” Reed—“Come And Get it”
* Hal Linton—“Lock My Heart Down”
* Radney Foster And The Confessions—“Until It’s Gone”
* The Constellations—“Setback

24.mai 2010

SIMS 3: Prantsuse ostulehelt Amazon saab juba 19,95 EURi eest (umbes 300 EEK) tellida uut eripakki nimega The Sims 3: Fast Lane Stuff, mis ilmub 14.septembril!?
The Sims 3 Ambitions kohta on veel kogutud hulk uut infot, loe siin, mõned uued pildid on siin ning mõned halva kvaliteediga pildid tuletõrjujate tööst ja uuest linnast Twinbrooke'st on siin. Ning The Sims 3 Ambitions toob mängu ka tuntud artistide laule simsikeeles, loe siit, vaata videod siin ja pilte videost siin.

Simsimaa abilised: Victoria saatis rahanipi ja Helena Marie saatis eripaki High-End Loft Stuff ostusoovituse.

28.mai 2010

SIMS 3: Ilmunud on hulgaliselt vaatamist The Sims 3 Ambitions kohta, uusi suuri pilte näed siin, mängututvustustel fotokaga arvutiekraanist tehtud pildid on siin, kaks uut videod on siin, pildid videost on siin ja mängukarbi tagakaane pilti näed siin.

Juuni uudised

01.juuni 2010

SIMS 3: Täna on The Sims 3 lisapaki Ambitions väljalaskmise aeg. Eestisse jõuab lisapakk juba mõne päeva pärast ja seda saab juba ka tellida Enterist, kus lisapaki hind on 597 EEK. Kuni meil mängu veel pole, vaatame pilte, mida on lisandunud hunnikute kaupa: palju uusi pilte on siin, uutest asjadest ja uuendustest pilte vaata siin, pilte uuest linnast Twinbrookist vaata siin, pilte videodest vaata siin ja uusi videosid näed siin. Kui aga oled mängu tellinud/ostnud ja kätte saanud, on kasulik see ametlikul lehel registreerida, sest kuigi simsipunkte seekord ei saa, antakse registreerimisel siiski võimalus tausta tõmmata uusi asju, lähemalt siin.

Uus eripakk The Sims 3 Fast Lane Stuff on praktiliselt kinnitatud, sest selle müügiinfo ilmus lisaks ostulehele Bestbuy ka ametlikus EA netipoes. Endiselt pole täpsustatud, mida see eripakk sisaldab, kuid nimetuse järgi võib oletada, et seal on autosid ja muid sõidukeid ning sõitmise ja teedega seotud asju. Lisaks võib mõni järgnevatest eri/lisapakkidest tuua mängu keskaegset stiili, sest mai lõpus registreeris EA mitu domeeni, mis sisaldavad nime "simsmedieval". Varasemate kogemustega võrreldes võiks uus eri/lisapakk ilmuda 2011. aasta jaanuari ja märtsi vahel.

SIMS 2: Simsimaa abiline Lällu saatis tähelepaneku simsi liikumiste kohta.

02.juuni 2010

SIMS 3: Koos uue lisapakiga ilmusid ka kõigi The Sims 3 mängijate mängukäivitajasse (GameLauncher) uued parandused, mis toovad mängu mõned uuendused Ambitions lisapakist, kui seda lisapakki pole plaanis muretseda, muuhulgas saab nüüd linnas lisada ja kustutada krunte ning simsidele simsiloomisrežiimis lisada tattoosid. Kui mängukäivitajast parandusi ei saa, siis tõmba need Simsimaalt siit. Kui oled The Sims 3 Ambitions tellinud ja kätte saanud ning tahad mängida plaadita, siis plaadita mängimise faili saad siit. Veel on lisandunud The Sims 3 Ambitions kaks uut pilti, mida näed siin ja mõned uued videod, mida näed siin.

03.juuni 2010

SIMS 3: Olemas on The Sims 3 Ambitions serialnumber, mida näed siin ning selle lisapakiga mängu tulevat uut linna Twinbrooki tutvustab väga hästi saksakeelne simsileht SimFans, kus terve linnakaardi peal olevatele Sims 3 märkidele osutades avaneb kohe selle koha lähem ja suurem vaade. Samuti on saadaval The Sims 3 põhimängu värskele parandusele vastav plaadita mängu fail, mille saad siit.

09.juuni 2010

SIMS 3: Simsimaa abilised: Laura teatas, et The Sims 3 Ambitions on müügil Euronicsis, kus selle hind on 599 EEK, Sander saatis The Sims 3 Ambitions serialnumbreid, Indrek saatis prohmaka.

SIMS 2: Simsimaa abilised: Mallu saatis ehitusnipi, Keidi saatis oma uue lehe lingi ja sellega seonduva ürituse.

12.juuni 2010

SIMSIMAA: Vahepeal ei saanud saata e-maili, nüüd on see taas korras ja sa saad saata oma küsimusi, ettepanekuid või muud selle lehe kaudu. Nädalaleht Eesti Ekspress kirjutas Eesti simsimängijatest artikli, kus on ära mainitud ka Simsimaad, loe artiklit siin.

12.juuni 2010
Eesti Ekspress 11.juuni 2010 (allikas)

Eesti tüdrukud õpivad kodukujundamist arvutimängust

“The Simsi” fännidele Heilile ja Mari-Ellile on mäng andnud idee minna sise­arhitektuuri edasi õppima kõrgkooli.

Haapsalu tüdruk Heili (19) on “The Simsi” mänginud juba üle seitsme aasta. Tema kiirtutvustus lemmikmängust on järgmine: “On linn. Sinna ehitad koolid, poed, elumajad, kuhu paned elama perekonnad. Abiellutakse, tehakse lapsi, kes käivad koolis, vanemad käivad tööl, joonistavad pilte või kirjutavad novelle-raamatuid, et kodude ehitamiseks raha teenida. Nagu päriselus.”

“Simsil” on kolm osa: esimene loodi kümme aastat tagasi, viimane versioon tuli välja möödunud aastal. Igale osale saab juurde osta lisasid, mis sisaldavad näiteks tegelaste reise Hiinasse või Egiptusesse, kodukujunduse aksessuaare, nagu kitarride kollektsioon, akvaariumid või südamekujulise peatsiga vibreeriv voodi. Aga ka uusi riideid ja soenguid inimestele.

Heili ütleb, et tema ei armastagi niivõrd tegelastega mängida, kuivõrd ehitada ja disainida. “Olemegi ostnud lisasid, kus on ainult asjad: erinevad tapeedid, köögimööbel, luksuslik vannitoamööbel ja autod. Isegi IKEA tooted.” Kui varem armastas ta kujundada minimalistlikke kodusid, siis praegu on tema lemmik Aafrika temaatika – tumedad põrandad ja sebra- või leopardimuster seintel ja tekstiilil.

Maja ehitamine algab aga mõistagi korralikust plaanist. Heilil on mitu kaustikut, kuhu ta on joonestanud majade planeeringuid, mille tegemisel on ta šnitti võtnud Tiit Masso “Väikemajade” raamatust.

Vihiku ruutudele tõmmatud sketšid meenutavad tõepoolest algelisi arhitekti jooniseid, kus aknad, uksed, vannitoad jms on märgistatud täiesti korrektsete tingmärkidega. Oma skeemidele on Heili juurde kirjutanud, mis värvi iga element peab majas olema.

Sisearhitekt Kristiina Voolaid tõdeb, et “The Sims” arendab kindlasti mängijate ruumilist mõtlemist. “Jube tore, et keegi tänu sellele mängule on hakanud tõeliselt huvituma arhitektuurist ja sisekujundusest. Ma usun, et see on õige tee, kui unistuse ja “Simsi” vahele jäävad Masso “Väikemajad”. Ainult “Simsiga” vist küll väga kaugele ei jõua. Aga vahet pole. Eesmärk pühitseb abinõu!” ütleb ta.

Profiprogrammides akvaariumi mulle tekitada ei saa

Mängu ja professionaalide programmide vaheline erinevus seisneb muidugi kvaliteedis ning fookuses. “Päris programmides on rõhk objektil, mitte tilulilul, mis seal ümber on – ? la lillevaasid, keedukannud ja inimesed. Ma ei märganud ka kohta, kus saaks mõõdud paika panna, aga ega see polegi seal oluline,” arutleb Voolaid. “Dekoreerimist on kindlasti mõnus selle mängu abil teha. Ühe näpuliigutusega saab ju toa värvi muuta ja proovida erinevaid valgusteid ja patju. Lahe! Ja akvaariumisse sai õhumullid ka sisse panna – minu programmis seda küll ei saa!”

“The Sims” kui simulaakrum

Tallinna tüdruk Mari-Ell (15) on “Simsi” mänginud 2003. aastast ja ehitanud selle ajaga sadakond virtuaalset maja. Ka tema aeg kulub peamiselt disainimisele. “Just “Sims 3-s” on kujunduse pool väga palju edasi arenenud. Seal saab ise mustreid kujundada-värvida. Kui tahad diivanile uut riiet panna, saad valida, missugune on selle faktuur. Need võimalused annavad mängule tohutult juurde.”

Muide, Mari-Ell oli üks neist vähes­test, kes läks “Simsi” kolmanda osa Kaubamajja müügile tuleku päeval juba kella üheksaks poodi, et mitmeaas­tase vahe järel uut versiooni proovida.

Ta on osalenud ka “Simsi” kujunduskonkursil, mida korraldab Simsimaa koduleht. Selle juures on ka üks mitmest mängule pühendatud eestikeelsest foorumist, mis ühendab tuhatkond siinset mängijat. Enamasti 12–14aastasi tüdrukuid.

Simsi-foorumites ringi kolades leidsin sealt veel ühe huvitava nišiteema. Mängijad panevad kirja lugusid, mis nende jumaliku käe läbi endi loodud tegelastega Simsis juhtub. Need on justkui omanäolised koomiksid, mida ilmestavad screenshot’id mängust. Lugude stsenaariumid on küll lihtsakoelised, enamasti armastuslood, aga ambitsioonikate kirjatsurade käeharjutuseks vahva väljund ju seegi.

Ka globaalfirmad on aru saanud, et maailmas ülipopulaarses arvutimängus toimuval (möödunud aasta andmeil oli seda müüdud üle 100 miljoni eksemplari) on suurepärane potentsiaal ka päriselus realiseeruda. Nende silmis – raha kujul.

Unistuste töökoda, tarbijate kasvulava

Autotootja Renault teatas paari kuu eest, et Simsis hakkab ringi sõitma nende järgmisel aastal tootmisse lastav elektriauto Twizy Z.E. Sellega kaasa tulnud tuulegeneraator ja päikesepaneel muudavad muide ka Simsi arved väiksemaks! Ammu juba saavad Simsi elanikud kanda H&Mi rõivakollektsioone... Isegi Lily Allen ja Katy Perry otsivad mängust uusi fänne ja plaadiostjaid: oma singli “Hot N Cold” laulis Perry Simsi-maailma erivideo jaoks sisse spetsiaalses simlish’i keeles.

“Simsi” fänn Mari-Ell ütleb, et tema lemmikmäng on nagu ei ükski teine: “Teised mängud saavad otsa. “Sims” ei lõpe kunagi, võid teha jälle uued perekonnad, kujundada uusi inimesi. Sa saad teha, mida päriselus ei tee – hakata kas või astronaudiks.” Kujundada endale unistuste villa või luua terve omanäolise linna.

Kui Tallinna tüdruk on ideega pärast kooli lõpetamist sisekujundust õppida veel lihtsalt flirtinud, siis Heilil on sel suunal esimesed reaalsed sammud tehtud. Kui portfoolio koos, on vaja vaid avaldus ära viia.

15.juuni 2010
The Sims 3 konsoolidele (allikas)

EA teatas, et 26.oktoobril 2010 ilmub mäng The Sims 3 ka konsoolidele: PlayStation, Xbox, Wii ja Nintendo DS. Üldises plaanis on tegemist arvutimänguga sarnase mänguga, kuid konsoolimängudes on mõned uued funktsioonid ja võimalused (näiteks "karmavõimed"), samuti on mäng kohandatud igale konsoolile, et kasutada ära just selle konsooli võimalusi. Lähemalt saab inglise keeles lugeda siit.

21.juuni 2010

SIMSIMAA: Aprilli keskelt kuni juuni lõpuni toimus Simsimaa kujundusvõistlus, millest lähemalt siin. Kasutusele võeti võistluse võitja Tõnise kujundus!

SIMS 3: Hollandi simsisait SmartSims teatas, et teine eripakk The Sims 3 Fast Lane Stuff ilmub 9.septembril 2010, kuid samas on ka teade The Sims 3 kolmanda lisa- ja eripaki kohta: nimesid küll pole, kuid kolmas lisapakk peaks ilmuma 4.novembril 2010 ja kolmas eripakk 3.veebruaril 2011. Lisandus hunnik uusi Sims 3 saitide linke, mida näed siin.

Simsimaa abilised: Sim mees teatas, et sügisel ilmub The Sims 3 ka konsoolidele, lähemalt siit, Eliise ja Toomas Erik saatsid The Sims 3 Ambitions nippe, Anella teatas, et The Sims 3 High-End Loft Stuff on Kaubamajas hinnaga 349.- ja lisapakk Ambitions on 624.30.

SIMS 2: Simsimaa abilised: Triinu saatis jutu, Keidi saatis video.

29.juuni 2010

SIMS 3: EA teatas ametlikult, et tõepoolest on teise eripaki nimi The Sims 3 Fast Lane Stuff ja see ilmub 07.septembril 2010, pisut infot ja mängukirjeldus on siin ning paar pilti on siin. The Sims 3 ametlikult lehelt saab tõmmata mustriloomisprogrammi Create A Pattern, millest lähemalt loe siit.

Simsimaa abilised: Indrek saatis pildi, Mari saatis uue lingi, Brit saatis nipi sellest, kuidas kiiresti saada superstaariks.

SIMS 2: Simsimaa abilised: Kadi saatis tõmbamiseks tapeete ja põrandaid, Victoria saatis Legacy Challenge nipi.

Juuli uudised

09.juuli 2010

SIMS 3: Pärast eelmise paranduse ja/või uue lisapaki Ambitions installimist ei saanud enam käivitada linnaloomisprogrammi Create-A-World, nüüd on see mure murtud uue mänguparandusega 1.14/2.9/3.5/4.2, mis parandab kokku 40 viga, parandused on saadaval kõigi mänguomanike mängukäivitajas (GameLauncher). Ning High-End Loft Stuff nüüdseks eelmise versiooni plaadita faili saad siit. Uue eripaki The Sims 3 Fast Lane Stuffi kaanepilt on siin.

Järgmiste lisa/eripakkide kohta liigub palju kuulujutte: Inglise EA foorum tõukab jätkuvalt teemat lemmikloomade lisapakist, et arvutimängude ajakirja PC Gamer augustinumbris peaks ilmuma selle kohta täpsem jutt, kuid juba lükati see ümber - ajakiri lihtsalt pilkab mängu World of Warcraft Cataclysm ja koos sellega näitab teisi võimalikke variante, teiste hulgas Sims 3 Pets Cataclysm.Ning seoses EA poolt The Sims Medieval (keskaegne sims vms) nimeliste domeenide registreerimisega on tähelepanu selleteemalistel uudistel: SmartSims leidis vihje lisapakile nimega The Sims 3 Realm (The Sims 3 kuningriik vms), ilmumisajaks 24.märts 2011. Ja viimane, ehk kõige tõenäolisem teade sel teemal tuli ostulehelt Play.com, kust saab juba 24,99 naela (ligi 500 EEK) eest tellida lisapakki nimega The Sims 3 After Dark, mis peaks ilmuma juba selle aasta 29.oktoobril.

11.juuli 2010

SIMS 3: Uus ja ka eelmine mänguparandus on põhjustanud taas probleeme: eelmise mänguparanduse (versioon 1.12/2.7/3.3) ja/või Ambitions lisapaki installimisel ei paku mängukäivitaja enam uut parandust, selle vea parandamiseks peab EA Download Manageri uninstallima, uue versiooni tõmbama siit ja selle siis installima. Nüüd saab mängukäivitajas taas installida uusi mänguparandusi. Kui sa ei saa või ei taha mängukäivitajas parandusi installida, siis eelmine jutt sind ei puuduta, vaid tõmba uued parandused Simsimaalt siit. Kui aga mängid plaadita, siis ära veel uusi parandusi installi, sest nende jaoks vastavaid plaadita mängimise faile veel pole. Küll on lisandunud World Adventures eelmise versiooni (2.7.7) plaadita fail, mille saab tõmmata siit.

Nende jaoks, kes tahavad kasutada linnaloomisprogrammi Create-A-World, ei andnud uus mänguparandus vastupidiselt lubatule selle programmi taaskäivitamise võimalust ja selle programmi uue versiooni peab siiski uuesti tõmbama siit ning uuesti oma arvutisse installima, alles siis saab seda kasutada. Samuti saab mustriloomisprogrammi Create a Pattern nüüd tõmmata Simsimaalt siit.

Uuest eripakist Fast Lane Stuff ilmus neli uut pilti, mida näed siin. Kahe uue eestikeelse lehe lingid on siin. Simsimaa abiline Indrek saatis uusi pilte.

SIMS 2: Simsimaa abiline Victoria saatis meeste raseduse nipi.

12.juuli 2010

SIMS 3: Kõik uutele mänguparandustele (versioonid 1.14/2.9/3.5/4.2) vastavad plaadita mängu failid on olemas ja saadaval siin.

Simsimaa abiline Indrek saatis uusi pilte.

22.juuli 2010

SIMS 3: EA kinnitas, et sügisel ilmub uus ehk kolmas lisapakk nimega The Sims 3 Late Night, kus on simsifännide nõudmisel kõik võimalused, mida pakkus populaarne The Sims 2 lisapakk Nightlife ja enamgi veel, tutvustus on siin, pildid on siin, video on siin ja juba mõned nipid siin.

Simsimaa abilised: Indrek saatis jälle uusi pilte ning ka Saskia saatis uusi pilte.

SIMS: Simsimaa abiline Triinu saatis Makin Magicu oavarre ronimise tulemusest pildi.

Augusti uudised

06.august 2010

SIMS 3: Järgmisel kevadel ilmub täiesti uus mäng The Sims Medieval, mis sarnaneb The Sims Stories seeria mängudega, lähem info on siin ja pildid on siin. Uue The Sims 3 eripaki Fast Lane kohta ilmus video, mida saab vaadata siin. Hulk uut infot selgus lisapaki Late Night kohta Sims 3 Twitteris, näiteks mängu tulevad lift ja metroo, lähemalt loe siit.

15.august 2010

SIMS 3: Enne kooli algust toimub Cologne linnas Saksamaal 18.-22.augustini mängufestival GamesCom 2010, kus teiste hulgas tutvustab ka EA oma uusimaid mänge: The Sims 3 Late Night, The Sims 3 Fast Lane Stuff, The Sims Medieval. Nagu varemgi, saab sealt ürituselt varsti kuulda uusimat infot nende mängude kohta.

Lisapaki Late Night linna saab näha ka Ambitionsi linnas, vaata siit, kolm uut pilti on siin. The Sims 3 eripakk Fast Lane toob mängu uue, sõidukitega seotud iseloomutunnuse, loe lähemalt siit.

Kas teadsid, et lisapakis Ambitions on paljude teiste reaalsete lauljate lugude seas ka Kerli laul “Tea Party”. Lähemalt simsikeelsetest lauludest siin.

SIMS 2: Simsimaa abilised: Carmen saatis prohmaka, Allukas saatis iseloomu kohta vihje, Kat saatis tulnukate ja lastega seotud nipi, Laura saatis uue lingi.

19.august 2010

SIMS MEDIEVAL: Palju uusi pilte näed siin, ilmunud on ka Sims Medievali trailer ja veel üks video, kus näitab mänguvälja, videod on vaatamiseks siin ja palju uut infot on siin.

SIMS 3: Lisapaki Late Night uut infot loe siit, uued pildid on siin.

25.august 2010

SIMS MEDIEVAL: Palju uut infot on siin, videod GamesComi suurelt ekraanilt on siin, palju uusi pilte näed siin.

SIMS 3: Eripaki Fast Lane Stuff kaks uut pilti on siin, lisapaki Night Life uus info on siin ja ilus pilt vampiirist on siin. Teada anti uuest kogumikust The Sims 3 Deluxe, mida saab tellida ostulehelt GameStop, kus kogumiku hind on 49,99 USD (umbes 600 EEK) ja ilmumise aeg 28.september 2010. Kogumikus on põhimäng ja lisapakk Ambitions.

Septembri uudised

03.september 2010
Muusikud tahav
ad teha simsikeelseid laule (allikas)

EA kuulutas konsooli-The Sims 3-le ja arvutimängu The Sims 3 lisapakile Late Night välja jõulise muusikakava, milles sisaldub lugusid paljudes žanrites, nagu hip-hop, alternatiiv, pop, rock, elektroonika ja palju muud. Paljud maailma artistid, nende hulgas Travie McCoy, 3oh!3, Flo Rida featuring Jovi, Kelly Rowland, Kelis ja teised on salvestanud oma hittlood uues keeles - simsikeeles, mis on simsimaailma ametlik keel.

EA muusikatööstuse juht Steve Schnur ütles, et The Sims on muutunud suurimaks ja tuntuimaks brändiks popkultuuris ning enamusele muusikutest on saanud oma lugude ümbersalvestamine simsikeelde unikaalseimaks ja eksklusiivseimaks võimaluseks meelelahutusmaailmas. Viimase dekaadi jooksul on juba sajad artistid - nende hulgas superstaarid, nagu Katy Perry, Lady Antebellum, Flaming Lips, Damien Marley, Depeche Mode, Nelly Furtado, Matt And Kim ja paljud teised - saanud osa sellest globaalsest fenomenist. Rohkem kui sada miljonit simsimängijat kuulavad neid lugusid iga päev.

Mängus The Sims 3 konsoolidele
kõlavad järgmised lood:
      Arvutimängu The Sims 3 lisapakis
Late Night kõlavad järgmised lood:
22-20’s – “Latest Heartbreak”
3oh!3 – “Double Vision”
Aceyalone and RJD2 – “Ever Seen This”
Aeroplane – “We Can’t Fly”
Alpha Rev – “Phoenix Burn”
Cody Simpson – “IY IY IY”
Crash Kings – “You Got Me”
deadmau5 – “Some Chords”
Flo Rida featuring Jovi – “Fresh I Stay”
Free Energy – “Free Energy”
Hot Chip – “We Have Love”
Innerpartysystem – “American Trash”
Jasmine V – “All of These Boys”
Jessica Mauboy – “Saturday Night”
John Butler Trio – “Gonna Be a Long Time”
Kidz in the Hall – “Flickin’”
Lazee featuring Apollo Drive – “Calling Out”
Mickey Factz – “Dreamland”
Ozomatli – “Are you Ready?”
School Of Seven Bells – “Dust Devil”
The Dirty Heads – “Stand Tall”
      3oh!3 – “Double Vision”
Bryan Rice – “There for You”
Chiddy Bang – “Here We Go”
Electrolightz – “Miss Outta Control”
Eliza Doolittle – “Rollerblades”
Foxy Shazam – “Unstoppable”
Hadag Nahash – “Lo Maspik”
Hadouken! – “M.A.D.”
Jessica Mauboy – “Saturday Night”
Junkie XL – “Live Wired”
Kelis – “Brave”
Kelly Rowland – “Rose Colored Glasses”
King Fantastic – “All Black Ying Yang (The Party Song)”
My Chemical Romance – “Na Na Na”
Nikki & Rich – “Next Best Thing”
The Ready Set – “More Than Alive”
Soulja Boy – “Speakers Going Hammer”
Travie McCoy – “Need You”

05.september 2010

SIMS MEDIEVAL: Veel pisut infot lisandus mängudemessilt GamesCom, loe siit.

SIMS 3: Muusikute seas on järjest populaarsemaks muutunud oma laulude simsikeelde tõlkimine ja sellisena nende esitamine ning EA teatas taas hulga uute simsikeelsete laulude ilmumisest The Sims 3 konsoolimängus ja lisapakis Late Night, lähemalt loe siit.

Eripakist Fast Lane Stuff ilmus huk uut materjali - uusi pilte näed siin, ametlik treiler on siin ja pildid sellest treilerist on siin ning uute stiilide juurde kuuluvaid asju ja sõidukeid koos piltide ja nimedega näed siin.

Alates 23.septembrist saab The Sims 3 koduka internetipoest 1650 simsipunkti eest tõmmata uue linna nimega Barnacle Bay, pisut infot ja pildid sellest linnast on siin.

Simsimaa abilised: Laura saatis lisapaki Late Night karbipildi, mida näeb koos ostusoovitusega siin, Tobias saatis omakirjutatud jutu.

08.september 2010

SIMS 3: Ilmunud on eripakk Fast Lane Stuff ja ühtlasi tuleb enne selle eripaki installimist oma mängu taas mängukäivitaja kaudu parandada versioonini 1.15/2.10/3.6/4.3. Parandus toob ka põhimängu kõigile simsidele võimaluse arendada suhet oma sõidukiga ja uue iseloomutunnuse Sõidukientusiast (Vehicle Enthusiast), mis laseb simsil kohe oma sõidukile nime panna ja arendada oma sõidukiga suhet kiiremini. Lisapakist Late Night ilmus kolm uut pilti, mida näed siin ja veel hulk infot, mida saad lugeda siin.

Simsimaa abiline Angelina saatis kahe simsilehe lingid, mida näeb siin.

09.september 2010

SIMS 3: Äsjailmunud eripakist Fast Lane Stuff on tehtud juba hulk ülevaateid, saksa leht SimFans pakub interaktiivset pildi-ülevaadet, mida saab näha siin, video-ülevaade on siin, pildid uutest riietest on siin ja pildid uutest asjadest siin. Eripaki serialnumber on siin.

Kui mängukäivitaja kaudu ei saa või ei taha mänguparandusi tõmmata, siis kõiki uusi parandusi saab nüüd tõmmata ka Simsimaalt siit.

11.september 2010

SIMS 3: Kõigile uutele parandustele vastavad ilma plaadita mängu failid on saadaval siin.

17.september 2010

SIMS 3: Pisut rohkem kui kuu aja pärast ilmuvat lisapakki The Sims 3 Late Night on tutvustatud juba mitmes riigis Euroopas ja nendest infopäevadest on mitmed simsilehed teinud ülevaateid. Paljud lehed on läbi vaadatud ja kogu info selle kohta kokku võetud Simsimaale, kus saab lugeda koos piltidega kõikidest uutest võimalustest, mida see lisapakk pakub. Loe siit! Samuti saab eraldi vaadata Late Night pilte siin ja videot siin.

Paljud fännid ootavad Sims 3-s ilma ja aastaaegu. Itaalia simsileht Sims3Cri kuulis lisapaki Late Night esitlusel juttu, et ilm taheti lisada juba sellesse lisapakki, kuid see lükati edasi, et seda paremaks teha ja lisada veelgi rohkem just ilmaga seotud asju. Seega võib ilma oodata järgmises lisapakis?!

Eripaki The Sims 3 Fast Lane Stuff nõuded arvutile on siin ja ostusoovitus siin.

Kohe-kohe saab The Sims 3 ametlikult kodukalt tõmmata uue linna Barnacle Bay, mille kohta on ilmunud pisut uut infot ja uued pildid, mida saad lugeda ja vaadata siin.

Kas teadsid, et kui sims töötab teadlasena ja jõuab teaduskarjääris tippu, ehk 10.astmele, saab ta paljude asjadega teha teaduskatseid? Loe sellest lähemalt siit.

25.september 2010

SIMS MEDIEVAL: Mõned uued pildid lisandusid, vaata neid siin ja siin.

SIMS 3: Lisapaki The Sims 3 Late Night registreerimisel saab The Sims 3 ametlikult lehelt preemiaks tasuta tõmmata mõned asjad, mida on vähem kui eelmiste lisapakkidega, vaata lähemalt siit, lisaks mõned uued pildid on siin.

Kõik enda mängu registreerinud ja pisut simsipunkte omavad mänguomanikud saavad nüüd The Sims 3 ametlikust internetipoest tõmmata uue linna Barnacle Bay, mille kohta on ilmunud ka uusi pilte ja video, mida saad vaadata siin.

Kas tead, kui palju erinevaid tujukaarte mõjutavad simsi tuju? Või millise tujukaardiga saab pikendada teiste tujukaartide mõju? Või milline iseloomutunnus annab kõikidele tujukaartidele suurema väe? Kõik simsi tujust ja tujukaartidest on siin!

Oktoobri uudised

07.oktoober 2010

SIMS 3: Lisapakk Late Night pole veel ilmunud, kuid juba jagatakse nippe, kuidas teha bändi, loe siit.

Kas teadsid, et alates lisapakist Ambitions on muutunud tõmmatud asjade mänguviimine? Piltidega põhjalik tõmbamise ja asja mänguviimise õpetus on nüüd Simsimaal olemas, alusta uurimist siit, paljude jaoks müstilise Mängukäivitaja (Game Launcher) tutvustus on siin.

Ilmunud on The Sims 3 Deluxe, mis sisaldab põhimängu ja lisapakki Ambitions, info on nii põhimängu ostusoovituse kui Ambitions ostusoovituse lehel. Ilmunud on The Sims 3 seriaali uus osa, vaata siit.

Simsimaa abilised: BunnyAnG saatis uue lingi, Priit saatis uue fakti.

22.oktoober 2010

SIMS 3: Lisapakist Late Night ilmus taas uut materjali, uued pildid vampiiridest on siin, pildid uutest soengutest, riietest ja aksessuaaridest ning ka uutest päkapikkudest on siin ja uus video on siin.

Portugali Wikipedia andmetel ilmub järgmise aasta 16.veebruaril juba neljas lisapakk nimega The Sims 3: Seasons of the Year, kus on uuendused ilm, aastaajad ja veeprotseduurid, uus linn Balada Corona, uued linnaelanikud skaudid, uus olend lehm, uus amet põllumees ja iseloomutunnus sündinud põllumees. Praeguseks on Wikipedia selle info eemaldanud, mis tähendab, et see võis olla kellegi väljamõeldis. Samuti on keegi valmistanud uue lisapaki karbipildi, mis on aga selgelt vale.

Simsimaa abiline Mari-Liis saatis uue simsilehe lingi, mida näed siin.

25.oktoober 2010

SIMS 3: Lisapakist Late Night ilmus taas uut materjali, uued koodid on siin, uued pildid on siin, kaks uut videod on siin. The Sims Medieval sai uue logo, mida näed siin. EA tegi uue veebilehe The Sims Townhall, kus tutvustatakse lähemalt kolme mängu: The Sims 3 konsoolidele, The Sims Medieval ja The Sims 3 Late Night.

Prantsuse müügilehe Amazon andmetel ilmub järgmise aasta 28.veebruaril järgmine eripakk nimega The Sims 3 Garden Style Stuff ja maksab see seal 19,95 EUR (üle 300 EEK)

SIMS 2: Simsimaa abiline Helina saatis surma ja kummitusega seotud tähelepaneku.

27.oktoober 2010

SIMS 3: Lisapakk Late Night on ilmunud, seni kui see jõuab ka Eesti turule, saab interaktiivse ülevaate uuest Bridgeport linnast sellel lehel, lihtsalt vii kursor linnapildil mõnele Late Night ikoonile ja avaneb selle hoone suurem ja täpsem pilt. Late Night uued pildid on siin ja uus video on siin. Nagu ikka uue lisapakiga, ilmus kõigi mänguomanike mängukäivitajasse ka uus mänguparandus. Kui oma mängukäivitaja kaudu ei saa või ei taha uut parandust tõmmata, siis saab parandusi tõmmata Simsimaalt siit.

30.oktoober 2010

SIMS 3: Lisapakist Late Night saab vaadata ülevaatlikku videod siin, uusi pilte näed siin.

Lõpuks on valmis saanud eelmise lisapaki Ambitions nippide põhjalik ülevaade. Kas teadsid, et sims saab nüüd osta kõiki kinnistuid linnas, neid uuendades ja maha müües teenida kasumit, sellest loe lähemalt siin. Aga et ka simsilapsed saavad nüüd kooke küpsetada ja neid müüa, sellest loe lähemalt siin. Alustada võid Ambitions nippide uurimisega siin.

SIMS MEDIEVAL: Uusi videosid vaata siin ja pilte videodest vaata siin.

31.oktoober 2010

SIMS 3: Nüüd on olemas kõik viimastele parandustele vastavad ilma plaadita mängimise failid, saad need siit.

Novembri uudised

17.november 2010

SIMS 3: Nüüdseks on lisapakk Late Night ilmunud juba ka Eesti poodidesse, näiteks elektroonikapoodides OnOff ja Euronics maksab see 599 EEK.

SIMS MEDIEVAL: Uus video on siin, uued pildid on siin ja siin. Uuema info järgi, mille sai Prantsuse fännipäeval simsileht Laremandgo, ilmub The Sims Medieval 15.märtsil 2011.

27.november 2010

SIMS 3: Kinnitatud on kolmas eripakk nimega The Sims 3 Outdoor Living Stuff, müügilehe Amazon andmetel ilmub see järgmise aasta 1.veebruaril ja sealt tellides on eripaki hind 19.95 USD (pisut üle 200 EEK või 15 EUR). Eripaki kirjeldust loe siin.

Simsimaa abilised: Indrek saatis uusi pilte, Jarek saatis Late Night kuulsuse nipi, Anete saatis pilte, Olgot saatis beebinipi.

SIMS 2: Simsimaa abiline Keidi saatis tõmmatud asjade nipi.

Detsembri uudised

01.detsember 2010

SIMS 3: Kõikide mänguomanike mängukäivitajasse on ilmunud uus mänguparandus, mida on soovitav installida, sest see eemaldab päris palju Late Night lisapakis olevaid vigu (74). (Mängukäivitajast loe lähemalt siin.) Kui ei saa või ei taha uut parandust oma mängukäivitaja kaudu installida, tõmba see Simsimaalt siit.

Simsimaa abiline Robert saatis Late Night koodide paranduse.

SIMS 2: Simsimaa abiline Kettu saatis tõmmatavaid asju .

08.detsember 2010

SIMS 3: Nüüd on ka ametlikult teatatud uue eripaki The Sims 3 Outdoor Living Stuff ilmumisest, loe infot selle eripaki kohta siin, vaata pilte siin ja karbipilt on siin.

Simsimaa abilised: Anete saatis uusi pilte, Agnes saatis palju lisapaki Late Night nippe.

14.detsember 2010

SIMS 3: Ka arvutimängude maailmas on Wikileaksi sarnaseid mängufänne, kes saavad ja jagavad teistele teateid uutest arvutimängudest ja nende ilmumisaegadest. Mängudeleht Reddit lekitas Walmart-keti mängude ilmumisaegadega nimekirja, milles on olemas The Sims 3 Outdoor Living Stuff, mis ilmub 1.veebruaril ja The Sims Medieval, mis ilmub 22.märtsil 2011. Kuid nimekirjas on ka The Sims 3 neljas lisapakk, millel nime veel pole, kuid selle ilmumisajaks on märgitud 10.mai 2011. Ootame ja vaatame!

Lõpuks on olemas kõik uutele parandustele vastavad plaadita mängu failid, saad need siit!

SIMS MEDIEVAL: Ilmunud on uus trailer, mida näed siin.

23.detsember 2010

SIMS 3: Kui pole saanud või tahtnud The Sims 3 kodukalt tõmmata jõuluteemalisi asju, siis nüüd saad neid tõmmata Simsimaalt siit. Ning simsiseriaali tegijatel valmis jõuluosa, mida näed siin. Häid jõulupühi ja head uut aastat!

Simsimaa abiline Anette saatis uusi linke.

SIMS MEDIEVAL: EA on põhjalikult uuendanud The Sims Medieval kodulehekülge, kust saab nüüd ka seda mängu ette tellida, hind on 49,95 USD ehk 38 EUR. Samuti on seal rohkelt uusi pilte mängust, mida saab näha ka siin, siin ja siin.

 

Simsimaa veeb annab ainsana Eestis ja eesti keeles täieliku ülevaate The Sims seeria mängudest ja nende lisadest, infot, nippe, koode ning veel palju muud The Sims seeria mängude kohta. Kõik siin leheküljel avaldatud materjalid on vabad kopeerimiseks ja kasutamiseks, sest sa teed seda nagunii.